Privremeno vs. stalno dvomatično pčelarstvo

Svakodnevna pčelarska događanja

Re: Privremeno vs. stalno dvomatično pčelarstvo

PostPostao/la crazybean » 11 sij 2017, 18:02

A kakva su vaša iskustva sa dvomatičnim i dvojnim pčelarjenjem?
crazybean

PostPostao/la Tokito1969 » 11 sij 2017, 22:12

Esade, nisi me isprovocirao, moji pokušaji dvomatičnog krenuli su od slučajnog, do namjernih dvomatičnih društava pod "jednim ili dva krova" baš kao što je Vupi i opisao, međutim osim istih saznanja koje iznio Vupi (pa da se ne ponavljam), mene je već treću godinu zaredom ošinula bespaša, a onda dvomaično postaje robija bez reda i postojanih rezultata, tako da ne bi neka svoja loša i iskustveno kratka iskustva savjetovao kao "ona prava"

Ali mi je zato neopisivo drago da iTi sudjeljuješ u raspravi :krigle :krigle :krigle
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PostPostao/la Debejac » 11 sij 2017, 22:55

Tokito1969 je napisao/la:Esade, nisi me isprovocirao, moji pokušaji dvomatičnog krenuli su od slučajnog, do namjernih dvomatičnih društava pod "jednim ili dva krova" baš kao što je Vupi i opisao, međutim osim istih saznanja koje iznio Vupi (pa da se ne ponavljam), mene je već treću godinu zaredom ošinula bespaša, a onda dvomaično postaje robija bez reda i postojanih rezultata, tako da ne bi neka svoja loša i iskustveno kratka iskustva savjetovao kao "ona prava"

Ali mi je zato neopisivo drago da iTi sudjeljuješ u raspravi :krigle :krigle :krigle

E, ovo si odlično, iskreno i iskustveno rekao, kao da si kroz moja usta govorio:

mene je već treću godinu zaredom ošinula bespaša, a onda dvomaično postaje robija bez reda i postojanih rezultata,

Slažem se u potpunosti, baš kao što znam da te nisam isprovocirao (nisam ni htio u pravom smislu te riječi) jer nismo od juče, ipak se poznajemo malo bolje.

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la Tokito1969 » 12 sij 2017, 17:15

Eto bitno da se razumijemo

"točno tak" :D
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PostPostao/la Debejac » 12 sij 2017, 22:28

"Točno tak".
Bosanci vele: jakako.
No, vratiću se ja ovoj temi jer se ima šta reći, ali da znaš koliko me bole bubrezi (kamenci u oba), jasno bi ti bilo sve. Prije 13-ak mjeseci, nekako oko ovih doba, završio sam u Sarajevu: narkoza, pa na operacioni sto dva i po sahata. Moglo bi opet biti tako.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la crazybean » 17 sij 2017, 22:26

Debejac, a kako je završio eksperiment sa DB12pm košnicom (sa kojom pčelariš po metodi Belčiča i još nekoga)?
crazybean

PostPostao/la Debejac » 17 sij 2017, 23:08

crazybean je napisao/la:Debejac, a kako je završio eksperiment sa DB12pm košnicom (sa kojom pčelariš po metodi Belčiča i još nekoga)?

Zar ne znaš?
Ja sam prošle godine prodao sva društva (25 uk.), tako su i eksperimenti završeni (blago pčelama, i meni!). Dakle, ja više ne pčelarim.

Ne znam na šta tačno misliš. Kod mene je sve bilo "eksperiment". Ako misliš na pčelarenje sa samo DB 12 polunastavcima, to je bilo odlično (Fararov princip). Bilo je i Belčića, i Đerzona, i dvomatično (tromatično), i 1 na 1, i još štošta.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la crazybean » 20 vel 2017, 22:33

crazybean

PostPostao/la Debejac » 23 vel 2017, 23:15

crazybean je napisao/la:Nešto za Debejaca

slika

https://flic.kr/p/S7FZcx

https://flic.kr/p/R4Ntf2

slika

A, što li za mene?

Vidim neke niske nenaseljene košnice koje me podsjećaju na Fararke. Ako se ne varam, preko donja 2 nastavka je rešetka. Ove svijetlije podsjećaju me i na alpske, ali teško je to ovako odgonetnuti. Hajde, gukni golube.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la crazybean » 02 ožu 2017, 00:07

Sve su to Farrarke. Kod nas jih zovu 2/3 lr. Sve košnice imaju Belićevo podnico, 2 plodišna nastavka, rešetku, 2 medišna nastavka, Snerglovo dasku, još jedan nastavak i na vrhu hranilica.

Uzeo sam tungovo ulje i 3 različite pigmente i baš mi je drago, kakva boja je ispala.

Ali sada, kuku lele, imam da izbušim 9000 rupa i vadim žicu kroz 450 okvira. :roll: :roll: :roll:

A zašto su slike za tebe? Pa zar mi nisi spomenuo Husa i listič sa loterije? E pa uplatio sam loto ;)
crazybean

PrethodnaSljedeća

Natrag na Svakodnevni pčelarski razgovori i razmišljanja

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.