Hrvatska pčela 2019.

Svakodnevna pčelarska događanja

Re: Hrvatska pčela 2019.

PostPostao/la DB_happy » 04 ožu 2019, 22:27

Debejac je napisao/la:
crnii je napisao/la:
DB_happy je napisao/la:O Ekopčelomiru ćemo najesen... :D :D

Vidiš kako mi radimo, znači da je to čista LAŽ, osobno sam razgovarao s dr. Puškadijom na tu temu još davne 2005. godine... 8-) :D

Ivice,
apsolutno se protiv varoe može dobro boriti sa kiselinama.
Oksalna kiselina je kralj i car, među njima, zato jer je efikasna i jer je dostupna i jeftina.

:krigle

Radi šta i kako hoćeš, ali uvijek provjeravaj, ne radi mene, nego radi sebe i pčela.

Pozdrav, svako dobro!

Ovo je potpuno točno: samo provjera i samo provjera! :bravo :bravo

Nažalost, jedan naš prijatelj, zbog vjerovanja, osta bez 2/3 zajednica (sa 120 na 40)... :( :( :cry: :cry:
Moje je mišljenje da se Bayeru NE može i NE smije vjerovati, ali kako reče Esad, neka svatko odlučuje sam za sebe. Šteta je pčelica koje će stradati zbog nečije politike "daj pare, što me briga za pčele"... :( :(

:krigle :krigle
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

PostPostao/la crnii » 17 tra 2019, 06:35

Hrvatska pčela za travanj/4 mj.

Pa ne može brate tako.
Ovo je direktan SUKOB INTERESA!

Članak/tekst o nozemozi i sve bi bilo OK, da autor nije zastupnik proizvoda navodno namjenjenog "protiv nozemoze", beeprotect.
Nekoliko je tih biprotektora, a, b, c, h...

Eto, bespla se izreklamiro ili je išlo po rodjačko-kumovskoj vezi iliti svezi ili po nečem trećem.

Sad očekujem u idućoj Hr. pčeli, članke o nozemozi, a autori će biti proizvođači ili distributeri.. nozevita, nozepipa, nozecida..

Tko se hoće reklamirati i ući na neko tržište, onda se to ne radi ovakvim jeftinim trikovima.
Plati se reklama i podjeli se neki preparat, besplatno prve godine, 10-torici, 20-torici...poznatih i priznatih pčelara.

Ako djeluje, dobar glas, daleko se čuje.

Čisti amaterizam i uredništva časopisa i ovog zastupnika.

Viribus Unitis d.d.
crnii

PostPostao/la vupi » 17 tra 2019, 09:09

ALI TO NIJE SVE !!!! :idea:

U prilogu je anketa koju kad ispuniš odao si POSLOVNU TAJNU i nakon toga prekupci imaju SAV uvid u količine i po njima prave cijene otkupa . :evil:
To je vrlo lukav način da pčelarima SKINU GAĆE i nategnu ih !!!!! :lol:
Tko ima imalo pameti neće ispuniti tu anketu ,jer će si time rezati granu na kojoj sjedi !!

vupi

PostPostao/la Tokito1969 » 17 tra 2019, 20:32

No koment...

Raspakirao sam pčelu i sad je držim podalje od sebe, da se izlufta ta eko boja na eko papiru (ispred eko obavezno staviti dr), a ispunjavanje anketa, da ne ispadnem bezobrazan neću dalje pisati...
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PostPostao/la Debejac » 17 tra 2019, 21:25

Ja sam imao belaja zbog BeeVitala, možda sam to i ovdje rekao negdje. Molili su me da im budem predstavnik, ja odbio, drugi jedva dočekali, a onda svi počeli neke SVOJE "bevitale" mutiti. Lično me kontaktirao jedan poznati hrvatski stručnjak, moleći me da istrajem na istini. Jedan mi stručnjak besplatno i bez mog traženja poslao svoj preparat, nadajući se da ću ga isprobati pa ga pohvaliti: kunem se, tu flašu nikad nisam otvorio, ne znam više ni gdje je, ali nisam javno ni slova o tome prozborio - ni pozitivno, ni negativno.
Na kraju, ne treba zaboravljati da svijetom ne upravljaju ljudi i da ih ne pokreće humanizam, nego - novac, pa me više ništa ne može iznenaditi. Ali, hajde, kad sam se već uključio, da kažem i ovo. Srbijanskim pčelarima jedne godine oduzeto, ako se ne varam, 50 tona meda jer su u njemu EU našli rezidue i trebali su vlasnici javiti se. Sve se zataškalo, a jasno je šta je i kako trebalo: otrovi se oduzmu i komisijski unište. Pitao sam i pitao, i nikad odgovora, a jasno je: pametni evropski momci jedva dočekali, i ko može tvrditi da 50 tona meda nije prepakovano, udarena EU etiketa i - eto love. Huh!

Pozdrav, svako dobro!

P.S.
Mislim da sam ja jedini kojem je na SPOS-u izrečena, mimo pravila, dosmrtna kazna ("vaša kazna neće isteći").
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la crnii » 18 tra 2019, 11:53

Ma jasno je i maloj djeci.
Tko hoće pčelarima nešto prodavat, ima neki preparat za nešto u pčelarstvu, prvo to mora registrirati.

Pa onda,
plati reklamu na pol lista, u Hr. pčeli, BH-pčelaru, Srpskom pčelaru, Agro-klubu...
Reklamiraj se bespla po mnoštvu fejsbuk pčelarskih grupa.
Besplatno podjeli i ZAMOLI IH DA ISPROBAJU, 20-30-40...značajnijih pčelara.
Ako djeluje, razglasiti će se, stvar je riješena i ušlo se na tržište.

A pisati o vlastitom preparatu u pč. novinama, nek otpile od tog.

Viribus Unitis d.d.
crnii

PostPostao/la crnii » 18 tra 2019, 12:06

vupi je napisao/la:ALI TO NIJE SVE !!!! :idea:

U prilogu je anketa koju kad ispuniš odao si POSLOVNU TAJNU i nakon toga prekupci imaju SAV uvid u količine i po njima prave cijene otkupa . :evil:
To je vrlo lukav način da pčelarima SKINU GAĆE i nategnu ih !!!!! :lol:
Tko ima imalo pameti neće ispuniti tu anketu ,jer će si time rezati granu na kojoj sjedi !!

Poslovna tajna je TAJNA!!!!

Kad uvoznici meda javno objave koliko tko uveze meda ili nazovi meda, onda pč. savez ima moralno pravo tražiti od pčelara podatke iz spomenute ankete.

ps
u padu je interes za pčelarenje, to je 100% sigurno.
U zadnjih 7 g., kod mene troje odustalo od pčelarstva, svih troje zbog bolesti.
A propčelario samo ja.
3:1, u minusu za 2.

Muku muči pč. savez, jer nemaju blage veze, niti koliko je pčelara niti broj košnica u RH.

Za situaciju u BIH i Srbiji ne znam.

Viribus Unitis d.d.
crnii

PostPostao/la crnii » 19 tra 2019, 23:54

Debejac je napisao/la:Ja sam imao belaja zbog BeeVitala, možda sam to i ovdje rekao negdje. Molili su me da im budem predstavnik, ja odbio, drugi jedva dočekali, a onda svi počeli neke SVOJE "bevitale" mutiti. Lično me kontaktirao jedan poznati hrvatski stručnjak, moleći me da istrajem na istini. Jedan mi stručnjak besplatno i bez mog traženja poslao svoj preparat, nadajući se da ću ga isprobati pa ga pohvaliti: kunem se, tu flašu nikad nisam otvorio, ne znam više ni gdje je..

Lega Debejac,
receptura Beevitala je znana.
Varromed ima 44 gr oksalne + 5 gr mravlje.
Varromed je klon bevitala.
O tom je pisano na starom hps forumu 2017., Dario, Branislav i moja malenkost.

2016. je javno objavljen i Organik od Zukića.
Znane su i recepture ostalih mučkalica.. Biovit, Oaza, Organovar, Bienenwofl, Oxibee.. ima li još koja, da je nisam spomenuo?

Ovaj što ti poslo, javno gucne i nazdravi tim svojim eko-preparatom.
Pa sad, mogo je nazdravit i običnom vodom, a reći da je njegov eko.

Usput onako spominjem samo...

ps
ima
Ambrozol poljski.

Viribus Unitis d.d.
crnii

PostPostao/la Dario22 » 13 svi 2019, 07:27

Kao što reče crnii imate sastav Varromeda i sve je sada jasno, netko će isti kupiti, netko doma sam napraviti a netko će otići do Livna kod Stipana po biovit, svako ima svoj način a bitno je da su pčele zdrave i čiste od varoe.
Dario22

PostPostao/la crnii » 18 svi 2019, 10:03

Dobar članak u Hr. pčeli za 5. mj, o zaljetanju pčela u druge košnice, a potpisuju ga dr.sc. Kovačić i Puškadija.

Misli se na nenamjerno zaljetanje, kada se sakupljačice vraćaju sa paše i greškom promaše svoju i uđu u drugu košnicu.
Stražarice ih puštaju, one ostave svoj donijeti teret i nazad na sakupljanje.
Pa se drugi put vrate u svoju košnicu.

Smatra se da se to dešava u oko 10% slučajeva, od 10 pčela, jedna promaši svoju košnicu. To mi izgleda realno i moguće, 1 od 10, promaši.

Ovo se sve spominje zbog prenosa bolesti.
Svaki lanac je jak koliko je jaka najslabija karika lanca.

Tako i sa pčelinjacima.
Svaki pčelinjak je jak tj. zdrav, koliko je zdrava najlošija košnica, najbolesnija, jer bolest se brzo prenosi.

Trebamo paziti na bolesti pčela, slabiće eliminirat, paziti na varou..

Viribus Unitis d.d.
crnii

Prethodna

Natrag na Svakodnevni pčelarski razgovori i razmišljanja

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.