Varoa 2019.

Svakodnevna pčelarska događanja

Re: Varoa 2019.

PostPostao/la drago1 » 02 pro 2019, 20:45

Nisam ni ja ali u planu je, ovisi o vremenskim prilikama.
Lp
Drago
drago1

PostPostao/la DB_happy » 03 pro 2019, 00:15

Jesam ja, još prije mjesec dana! :D :D :D

Već sam počeo s brojanjem prirodnog pada, situacija je jako dobra, ali uvijek kažem, ne brzaj Rade (Ivice) "će se iskršaš"!

:lol: :lol: :lol: :lol: :urnebes :urnebes :urnebes :urnebes

Svi podaci i tabela s točnim brojkama, narafski, pod Radovima, i to ubrzo...

Kod nas leglo kod nekolicine zajednica uopće NIJE prestajalo, te zajednice posebno pratim pa ih možda "opletem" oksalnom još jednom, kako to kaže onaj pčelarčić Dubravčić iz Županjice.... :lol: :lol: :urnebes :urnebes

Sad smo u procesu pripreme pogača i UHP-a, predmnijevam da bi nova sezona na našoj lokaciji trebala krenuti sredinom prosinca... :!: :!: :?: :?:

Bumo videli, dotle (za)pjevajmo:

https://www.youtube.com/watch?v=ZRXGsPBUV5g

Dobro praše ove starkelje, zar ne ! :D :D :D :bravo :bravo :bravo
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

PostPostao/la DB_happy » 24 pro 2019, 19:52

DSC_0562.JPG
Stanje košnice 38...
DSC_0562.JPG (166.95 KiB) Pogledano 143 put/a.

Fotka je od 19. prosinca ove godine...

Ovo pokazujem da se vidi koliko sam pogriješio oslanjajući se na "šetače" pa sam još u kolovozu (rujnu) otpisao ovu zajednicu. Nažalost, što se tiče te proklete grinje, pravilo je da pravila NEMA... :( :(

Srećom, tu je EP, naše i samo naše sredstvo, :D :D :D u najjačoj varoznoj godini IKAD na našoj lokaciji, rezultat teške borbe "pjetlova prsa o prsa, priko devet brda i devet planina" :lol: :lol: :urnebes :urnebes može se vidjeti ovdje:

viewtopic.php?p=30093#p30093

Kodom (skoro napisah kondom) :roll: :roll: :lol: :lol: :urnebes :urnebes :bananas :bananas sve nulice... :D :D :D
Dugo ne bijaše "varuva" :urnebes ovako "stjerana u kut" na našem pčelinjaku, zar ne ! :D :D :D

Aleluja za Eko PčeloMirka! :bravo :bravo :love :labud :labud

Uzeo sam si čak dva slobodna dana za Božić pa ću napisati koju riječ o EP-u tako da i vi možete isprobati učinkovitost tog lijeka nagodinu... 8-) :)

:krigle :krigle :labud :labud
DB_happy

PostPostao/la Debejac » 25 pro 2019, 09:40

Ivica:
Ovo pokazujem da se vidi koliko sam pogriješio oslanjajući se na "šetače" pa sam još u kolovozu (rujnu) otpisao ovu zajednicu.

Kad si je već otvorio, nije mi jasno zašto je nisi pregradio na 7-8 ramova?

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la DB_happy » 25 pro 2019, 10:30

Debejac je napisao/la:Ivica:
Ovo pokazujem da se vidi koliko sam pogriješio oslanjajući se na "šetače" pa sam još u kolovozu (rujnu) otpisao ovu zajednicu.

Kad si je već otvorio, nije mi jasno zašto je nisi pregradio na 7-8 ramova?

Pozdrav, svako dobro!

SVE sam zajednice sveo s 13 na 11 okvira u procesu zazimljavanja:

viewtopic.php?p=30098#p30098

SVE imaju meda na 9 DPO-a i taj med pčele stalno, kod viših temperatura prenose u zonu klupka i bolje je da je taj med u košnicama nego u skladištu.

Što se tiče ova dva "K" okvira na 10. i 11. mjestu tu si potpuno u pravu, i ja bih njih najrađe vidio u skladištu, ali ne ide jer nemam dovoljno skladišnog prostora i tako će biti sve dok ne izgradim pravu pčelarsku zgradu na mjestu one bajte koja je nedavno razvaljena. :( :(

Ventilacija je na DB_505 košnicama odavno riješena tako da plijesni na tim "slobodnim" okvirima neće biti!

Također, u procesu zazimljavanja gledao sam da ova dva "K" okvira koja ostaju u košnicama budu s tamnim saćem koje ću onda na PPPiPP odmah iskoristiti i umetnuti izravno u leglo te ću tako dobiti na vremenu i brzini.

No, izgubio sam na utopljavanju, pčelama bi više prijalo da sam ih sveo na 9 ili 8 okvira, ali zasad ne mogu iz tehničkih razloga...

Također, ova pregradna daska se mijenja, tj. dodaje još jedna, ali o tome ćemo nagodinu...

:krigle :krigle
DB_happy

PostPostao/la Debejac » 25 pro 2019, 10:35

Ivica:
jer nemam dovoljno skladišnog prostora i tako će biti sve dok ne izgradim pravu pčelarsku zgradu

Muke su uvijek iste. Kad bih sad pravio kuću, prvo bih sagradio pomoćni objekat u veličini polovine prostora buduće kuće jer tih pomoćnih objekata uvijek fali.

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la Tokito1969 » 25 pro 2019, 10:53

Debejac je napisao/la:Muke su uvijek iste. Kad bih sad pravio kuću, prvo bih sagradio pomoćni objekat u veličini polovine prostora buduće kuće jer tih pomoćnih objekata uvijek fali.

:bravo :bravo :bravo
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

Prethodna

Natrag na Svakodnevni pčelarski razgovori i razmišljanja

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.