Glad na pčelinjaku 2019.

Svakodnevna pčelarska događanja

Re: Glad na pčelinjaku 2019.

PostPostao/la Dario22 » 22 svi 2019, 23:06

Krvna slika se popravlja, danas pregled i okviri u medištu malo popunjeniji, vidljiva je i žuta pelud, čak su i neke matice blokirane žutom peludi (tko bi rekao), ipak su to bomba zajednice sa malo legla i u par dana mogu puno donijeti, da je bilo lijepo vrijeme te bi dva nastavka napunile.

Osjeti se smrdimiris u košnicama ili svibovina, malo lakše se diše, imao sam problema i ja sa nukleusima jer nisam imao meda za njih a zalihe od par okvira cvjetnoga su stukle tako da sam dio nukleusa stimulirao sirupom. Prestajem sa sirupanjem jer će imati lijepog vremena tako neka nose.
Dario22

PostPostao/la Oskar2011 » 22 svi 2019, 23:12

Glad je i kod mene i pcele su mi malo oslabile ali bit ce dobro dodavao sam pogace pa sam ih odrzao koliko toliko u kondiciji. Danas au dosta unijele sto peludi sto nektara valjda bu dobro ;)
Oskar2011

PostPostao/la DB_happy » 22 svi 2019, 23:20

Kod nas nije tako, situacija je daleko od uobičajene, ali mi se spremamo za vrcanje:

viewtopic.php?p=29361#p29361

Nevjerojatno, ali bagema još IMA...

Neobična godina, zar ne!

Prehranu smo završili početkom travnja i od tada ni kapi "slatkoga", druge kolege ipak jesu što znači da su naša društva ipak bila solidna i da je odluka da prvi puta otkad pčelarimo NE vrcamo voćkovac bila u potpunosti ispravna...
Vaga i dalje pomalo raste, sad je tu uz bagrem i sviba, uskoro i amorfa - dakle, sortni bagrem bye, bye... :( :(

:krigle :krigle
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

PostPostao/la Dario22 » 22 svi 2019, 23:32

Ja nikada ne sirupam u proljeće i ne vrcam voćkovac, ove sezone svaka je bila puna voćkovca i peluda ali to je sve bilo istopljeno, prije tjedan dana nisu imale ništa tako da sam im morao dati stimlaciju jer je leglo oslabilo i moram misliti na kesten.
Dario22

Prethodna

Natrag na Svakodnevni pčelarski razgovori i razmišljanja

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.