Vremenske prilike

Svakodnevna pčelarska događanja

Vremenske prilike

PostPostao/la Debejac » 28 vel 2013, 10:37

Kolegice i kolege, mislim da ne bi bilo loše da u ovoj temi jedni drugima saopštavamo trenutne vremenske prilike, kako bismo mogli pratiti, upoređivati, orijentisati se.
Tragao sam da provjerim ima li već ovakva tema, i nisam našao. No, pošto sam ja sklon promašajima i greškama, ako tema postoji, ovu brišite.

U Bugojnu jutros u 7 sati +3 (učinilo mi se hladnije; valjda godine sustigle). Oblačno, bez padavina, mada je sinoć bila počela nekakva kišica i očekivao sam jutros snijeg. Inače, Bugojno je među najhladnijim gradovima u BiH.

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

Re: Vremenske prilike

PostPostao/la vupi » 28 vel 2013, 15:37

Debejac je napisao/la:Kolegice i kolege, mislim da ne bi bilo loše da u ovoj temi jedni drugima saopštavamo trenutne vremenske prilike, kako bismo mogli pratiti, upoređivati, orijentisati se.
Tragao sam da provjerim ima li već ovakva tema, i nisam našao. No, pošto sam ja sklon promašajima i greškama, ako tema postoji, ovu brišite.

U Bugojnu jutros u 7 sati +3 (učinilo mi se hladnije; valjda godine sustigle). Oblačno, bez padavina, mada je sinoć bila počela nekakva kišica i očekivao sam jutros snijeg. Inače, Bugojno je među najhladnijim gradovima u BiH.

Pozdrav, svako dobro!

Nisi pogriješio - već sam predložio Ivici -ali on ne sluša ;) :urnebes :krigle

Trenutno na mome pčelinjaku +5 C i tmurno vrijeme sa puno vlage u zraku , bez izleta pčela :( .

Ali da napomenem najvažnije: - SVAKO mora imati upisanu lokaciju u avataru ,jer inače je to nekoristan podatak = 0 .
:krigle
vupi

PostPostao/la DB_happy » 28 vel 2013, 16:29

vupi je napisao/la:
Debejac je napisao/la:Kolegice i kolege, mislim da ne bi bilo loše da u ovoj temi jedni drugima saopštavamo trenutne vremenske prilike, kako bismo mogli pratiti, upoređivati, orijentisati se.

Pozdrav, svako dobro!

Trenutno na mome pčelinjaku +5 C i tmurno vrijeme sa puno vlage u zraku , bez izleta pčela :( .

Ali da napomenem najvažnije: - SVAKO mora imati upisanu lokaciju u avataru ,jer inače je to nekoristan podatak = 0 .

Vupi, sve OK, zato nas i ima više - može svatko otvoriti novu temu po želji, Jožica je tu samo onda kada ne ide uobičajenim tokom...

:krigle :krigle
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

PostPostao/la vupi » 28 vel 2013, 17:47

DB_happy je napisao/la:
vupi je napisao/la:

Pozdrav, svako dobro!

Vupi, sve OK, zato nas i ima više - može svatko otvoriti novu temu po želji, Jožica je tu samo onda kada ne ide uobičajenim tokom...

:krigle :krigle

Otvorio bi i ja ,ALI SAM MISLIO OVO ;
ti već ionako svaki puta u Anno Domini opišeš trenutno vrijeme na svome pčelinjaku ,pa mi je bilo onoga momenta GLUPO
otvoriti novu temu . :oops:
Ali kada sam bolje razmislio ,ovako je ipak bolje (preglednije ),ALI
najvažnije od svega je to da mi ostali rijetko onako LIJEPO opišemo kompletne radove toga dana na pčelinjaku i još k tome
opišemo i trenutno vrijeme , mislim da me razumiješ - a i namignuo sam u predhodnom postu -gdje te kao kudim ,
ali u tome nema ni riječi o nečemu zlonamjernom . :D
Mislim da se po tim pitanjima POTPUNO razumijemo .
Što kaže Esad ; idemo dalje ! :D
:krigle :krigle :krigle
vupi

PostPostao/la Debejac » 28 vel 2013, 21:12

Esad kaže: idemo dalje, sve je uredu, a upisaću i tačnu lokaciju.

Kod mene danas u 13.00 bilo +13, sunca na sve strane. Pčele se preporodile: izlet, polen... (nektar malo sutra).

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la Debejac » 01 ožu 2013, 22:38

Danas prekrasan sunčan dan. Pčele veselo izlijetale, nose polen. Laki i ja bili i kod mene i kod njega. Sve uredu. Temperetura +14 stepeni.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la vupi » 02 ožu 2013, 16:08

Kod mene tek danas masovni izlet i poneka pčelica sa peludom sa lijeske (nije sva stradala od mraza ) i ima je još
dovoljno ,ako posluži vrijeme .
Danas temperatura ispod nadstrešnice sa južne strane - čak 18 C (mjerenje nije na direktnom suncu ). :o :krigle
vupi

PostPostao/la lukaletunic » 02 ožu 2013, 22:09

Pozdravljam cijenjene kolege,evo i ja ću se pridružiti sa par crtica iz moga kraja u kojemu je danas bilo 16 stupnjeva u hladu,vrijeme sunčano i bez daška vjetra,pčele su intezivno radile sakupljajući pelud a vjerujem da se nađe i koja kap nektara jer bajami su u punom cvijetu i današnji dan je bio baš pogodan za medenje.
pozz...... :krigle
lukaletunic

PostPostao/la Tokito1969 » 03 ožu 2013, 00:29

02.03.2013. 13.00 sati temperatura svega 10C sunčano sa laganim povjetarcem pčelice idu na let ali bez unosa peludi snjega još uvijek oko pola metra. Svega 700 metara zračne udaljenosti ali i 50 metara manje nadmorske visine u 12.30 temperatura čak 12 C snijega svega 10 cm a poneke pčelice unose pelud vidise da je promet na poljetarci puno bolje nego na mom pčelinjaku.

LP
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PostPostao/la Debejac » 03 ožu 2013, 00:31

lukaletunic je napisao/la:Pozdravljam cijenjene kolege,evo i ja ću se pridružiti sa par crtica iz moga kraja u kojemu je danas bilo 16 stupnjeva u hladu,vrijeme sunčano i bez daška vjetra,pčele su intezivno radile sakupljajući pelud a vjerujem da se nađe i koja kap nektara jer bajami su u punom cvijetu i današnji dan je bio baš pogodan za medenje.
pozz...... :krigle

O-ho, mi se izvlačimo iz zime, a ti startaš uveliko s nektarom. Sretno!

Vupi, ako zatreba lijeske, imam je za izvoz, a mraz njoj neće ništa - ne brigaj.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

Sljedeća

Natrag na Svakodnevni pčelarski razgovori i razmišljanja

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.