Vremenske prilike

Svakodnevna pčelarska događanja

Re: Vremenske prilike

PostPostao/la Debejac » 16 svi 2019, 09:15

I sunce se prehladilo pa ga stid proviriti.
Nije ova godina prva ovakva pa da nas baš toliko iznenadi da odemo u kuknjavu. Ova hladnoća će realno smanjiti i rojenje, osim gdje je stalno prihranjivano. Šta poslije kiše? Nadam se saharskom ljetu naprečac u junu/lipnju, a i to je skoro kao i ova kiša i hladnoća (druga strana medalje).

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la Debejac » 20 svi 2019, 12:47

Baš se bio "poželio" kiše, a ona - pljusnu. E, neka se i meni pokoja želja ispuni.
Temperature: +2, +6, +8, +10..., kad nagura na + 18, "prevruće".

Pozdrav, svako dobro!

P.S.
Toliko je "prevruće" da na leta izbacuju i bijele larve.
Debejac

PostPostao/la Dario22 » 20 svi 2019, 13:48

Kod mene vjetar sve savija, ovo malo bagrema što je ostalo vjerojatno će sada odlepršati ili će ga svakodnevni pljusak isprati sa grana. Ništa, poslije ove paše bagrema morati će i pčelari krenuti za Njemačku.
Dario22

PostPostao/la vupi » 20 svi 2019, 21:06

Dario22 je napisao/la:Kod mene vjetar sve savija, ovo malo bagrema što je ostalo vjerojatno će sada odlepršati ili će ga svakodnevni pljusak isprati sa grana. Ništa, poslije ove paše bagrema morati će i pčelari krenuti za Njemačku.

Nažalost ali i kod mene ISTA SITUACIJA ..
Nabavio sam šećer i uskoro kreće prihrana i sve tako do kestena , a za dalje je veliki :?: :?: :?:
Za Njemačku više nisam PA .... :( :roll:

:krigle
vupi

PostPostao/la Dario22 » 21 svi 2019, 18:32

vupi je napisao/la:Nažalost ali i kod mene ISTA SITUACIJA ..
Nabavio sam šećer i uskoro kreće prihrana i sve tako do kestena , a za dalje je veliki :?: :?: :?:

Evo koliko čitam vijesti navodno postoji mogućnost ili prijedlog da se za novo rođeno dijete dobije hektar zemlje,ti bi se mogao baciti na posao pa skupiti jedno 10 hektara i početi se baviti ratarstvom ili uzgojem lavande i ljekovitog bilja kao crnii. :krigle
Dario22

PostPostao/la crnii » 21 svi 2019, 22:46

Svaki dan pljusak jedan.
Nekad i 2 pljuska, a ovi metereolozi samo produžuju.

Prvo je bilo da će ljepo vrijeme i zatoplit oko 20.5., pa produžili na 25.5.
Sad vidim na accuweather, 1.6.-2.6. pljuskovi.

A je.. m ih u struku :lol:
Kakva je to znanost, ta meteorologija? Pogađaju ko da je loto i sportska prognoza.

Viribus Unitis d.d.
crnii

PostPostao/la Dario22 » 21 svi 2019, 23:06

Ja još od prošlog četvrtka prema prognozi očekujem sunčane dane ali evo svaki dan sjekire padaju sa neba, možda sunce dolazi od ovog četvrtka, u svakom slučaju jednog četvrtka će svanuti sunce.
Dario22

PostPostao/la vupi » 22 svi 2019, 09:01

Dario22 je napisao/la:
vupi je napisao/la:Nažalost ali i kod mene ISTA SITUACIJA ..

Evo koliko čitam vijesti navodno postoji mogućnost ili prijedlog da se za novo rođeno dijete dobije hektar zemlje,ti bi se mogao baciti na posao pa skupiti jedno 10 hektara i početi se baviti ratarstvom ili uzgojem lavande i ljekovitog bilja kao crnii. :krigle

Ja sam bezzemljaš a za novo dijete je kasno ! :lol:
Možda u nekom drugom životu ... :?:

A što se tiče RATARSTVA ,kod nas to ide samo prvu godinu a poslije moraš raditi đabe ,
jer te prekupci i nakupci ucjenjuju pa moraš dati po cijeni koju ONI odrede ili ti sve propadne i završi na đubrištu .
Pogledaj samo paradajz , salata u dolini Neretve , jabuke , mandarine, pa mlijeko i sve ono što ne može dugoročno stajati je na listi UCJENE ...

Nema kod nas nikakve sigurnosti ,već kako se ko snađe ....Državi se je.e za tvoju robu što će propasti ,
ALI ti uredno šalje rješenje za porez .
EVO za primjer ovu godinu ;
Tko će od pčelara uspjeti pokriti svoje troškove a o zaradi nema ni govora ........
Dali će HPS IŠTA pokrenuti da pčelari dobiju kakvu odštetu / pomoć /, sigurno neće ,pa da dalje ne govorim ...

vupi

PostPostao/la Debejac » 22 svi 2019, 09:20

Ova nepogoda je zaista prekardašila. No, nemamo izbora. Eto, izveo sam sebi rasad paradajza, paprika..., već je paradajz visine 40-50 cm, ne smijem ga iznijeti vani jer se bojim mogućeg mraza, a i kaljuga je, a opet - šta će mi ako ga posadim polovinom juna: jedino da ga gledam. Sinoć sam sve htio pobacati jer mi dodijalo iznositi-unositi. Žao mi je svih koji puno toga imaju, a neki i žive od toga: pčelari, povrtari, voćari..., baš mi ih je žao.

Vupi spominje državu i pomoć. Pa, šta je država? Uređeni sistem raznih pritisaka i otimačina! Zašto je Sulejman Veličanstveni osvajao? Zbog poreza (novca). Zašto su svi drugi okupirali u prošlosti, što nastavljaju u sadašnjosti i nastaviće i u budućnosti? Iz istoga razloga kao i Sulejman. Osvajač-otimač! Nema tu ništa novo, kako bi rekao Balašević: "Princip je isti, sve su ostalo nijanse".

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la Dario22 » 22 svi 2019, 12:04

Ja isto još nisam zasadio paradajze, vjerojatno ću ovih dana. Koliko se sjećam paradajze sam sadio početkom 5. mjeseca ali ove godine se sve poremetilo.

Nakon ove katastrofe na bagremu ne znam kako će to završiti po pčelare, mislim da će ove godine mnogi odustati od pčelarstva ili barem izgubiti volju da trče oko pčela a tu onda nastupa varoa i prazni okviri pred zimu, znamo što to znači za sljedeću sezonu.
Dario22

PrethodnaSljedeća

Natrag na Svakodnevni pčelarski razgovori i razmišljanja

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.