Vremenske prilike

Svakodnevna pčelarska događanja

Re: Vremenske prilike

PostPostao/la vupi » 05 ožu 2013, 17:45

Debejac je napisao/la:
vupi je napisao/la:Tokito :
Sinoć sam previdio ovu sliku (supruga i ti ) i mogu ti reći da nimalo ne griješite sa ovim kilometrima hodanja ,
jer to je zdravlje i tako treba iskoristiti čari prirode . :bravo
Ja godinama obilazim SVE šume u mojoj okolici u potrazi za gljivama pa poneki puta pređem toliko kilometara
da kada dođem kući i sjednem u fotelju odmah zaspim .Brdoviti tereni u šumi daju čar toga izleta .
Moja bolja "polovica" rijetko ide jer se boji da nebi izgubila koju kilu . :lol: :krigle

Šta ga savjetuješ kad i ti imaš koju kilu viška. Ovdje jedino ja imam pravo na popodnevno kunjanje: visok 185 cm, težina uvijek ispod 80 kg, a znam pasti i na 70.

I jutros kod mene -5 i jak mraz, a sada već grije sunce i temperatura će sigurno skočiti iznad +10. Naravno, snijega nema.

Pozdrav, svako dobro!

Esade:
Eeee, kada bi ja pao na 80 kg i manje ,onda bi za mene to bio uspjeh .
Ti na svoju visinu ,kada imaš ispod 80 kg onda si neuhranjen i onda je Senada kriva za tvoje "loše" stanje . ;) :lol: :urnebes
Moja želja je da imam ispod 85 kg i onda bih bio zadovoljan .

P.S.
Ali za to nam nisu krive VREMENSKE PRILIKE. ;) :urnebes :krigle
vupi

PostPostao/la Tokito1969 » 05 ožu 2013, 23:06

05.03.2013 5.30h -6C Varaždin gusta magla, 16.00 Seketin 9C poluoblačno sa laganim povjetarcem

ja zadnju godinu ugojio se 12 Kg sad imam 92 na mojih 174 visine barem 20 ibera imam

evo ovo danas napravio od 18.00 do 21,45 baš za mjerenje temperature

da iskoristim loše drvo.jpg
da iskoristim loše drvo.jpg (270.5 KiB) Pogledano 2746 put/a.

i prva ruka

prije par minuta i prvi sloj boje.jpg
prije par minuta i prvi sloj boje.jpg (225.32 KiB) Pogledano 2746 put/a.

LP
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PostPostao/la Debejac » 05 ožu 2013, 23:44

Bravo, majstore!
Ih, što mi nisi bliži pa da drugujemo? Ja bih te kuražio.

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la Tokito1969 » 06 ožu 2013, 20:48

06.03.2013. 5.30h 6.0C Oblačno , 17.30 pčelinjak 9.0C vedro ali sunce lagano zalazi, donio nešto tužne vrbe (odsjekli pet grana od 3 metra dužnih sa prekrasnim pupovima misli da se jedna od njih vidi na slici između kučice i pčelinjaka) sa Drave da zasadim možda se ulove.... Inače su na Dravi pčelice lude za njom, a da ne pričam i ljeti ima neki fenomen kao da vrba plače ispušta neki ljepljiv sok i to dosta pčelice cuclaju ali ne uvijek (vjerovatno samo kada nema nikaj drugo i kada je dosta vruće) sada ču još bolje pratiti.

Debejac je napisao/la:Bravo, majstore!
Ih, što mi nisi bliži pa da drugujemo? Ja bih te kuražio.
Pozdrav, svako dobro!

Ma imam ti ja svoje muhe, ne trebam puno sa strane (da me netko naj..e to nemreš e baš morem) kaj zamislim to i napravim, a bitno da nisam besposlen.

Evo dvorac od staroga izvana nije nekaj,nije ni velika kvadatura ali oprema (sudoper, kekec, kauć, stol, struja, radijator (vani je fasadna plinska peć) tuš sa toplom vodom (samo ljeti da se razumijemo) vrt od 50M2 koji da kao 500 kvadrata u Varaždinu (svake godine kada prazne jezero pognojimo vrt sa muljem i algama iz jezera - ima istinita anegdota o vrtu- iako je vrt pola metra od vode i svega 20 cm iznad razine vode naj....i smo suseda da svojeg zalijeva svaki dan dva puta :urnebes :urnebes :urnebes i to zato jer se pravio jako pametan da alge i mulj neće dati veći prinos nego da treba umjetnjaka, na kraju je naš vrt plodan onak do jaja a na njegovom nemaš kaj ni za ubrast a kamoli za pojesti i razumno smo mu ponudili i pomoć oko istog (čuj sused trebaš više zalevati svaki dan dvaput ali ne z vodom iz Drave nego iz pumpe kak i deda (moj stari, poslje smo mu i pomogli i pumpu zabiti i evo čovjek već treču godinu zalijeva ali izgleda nedovoljno)), pumpa za hladnu vodu (hladi se vino, pivo), kulturan WC (sa odvodom vodokotlićem i pločicama na podu) i obavezan roštilj, još samo fali pečenjara ali je u planu... Sa desne strane se vide nukleusi od stroga za pojačavanje glavinh AŽ košnica pred pašu, a pošto je u penziju i svakodnevno je na Dravi to mu je usput tih 9 nukleusa napravit onak od šale.

izvana nije nekaj.jpg
izvana nije nekaj.jpg (232.12 KiB) Pogledano 2732 put/a.

LP
Tokito1969

PostPostao/la mirza » 06 ožu 2013, 20:57

Kolega Tokito, sva pet :bravo , pogotovo ako ne prijeti "legalizacija" :krigle
mirza

PostPostao/la Tokito1969 » 06 ožu 2013, 21:24

mirza je napisao/la:Kolega Tokito, sva pet :bravo , pogotovo ako ne prijeti "legalizacija" :krigle

To ti je na otoku mogučnost poplave a legalizacija gotovo nemoguća, ima pravih VILA uz obalu ali ih nisu uspjeli legalizitrati sve su porušili (kada su ljudi bezobrazni neki su si čak napravili brane i teniska igrališata a svaka druga je imala satelitsku i to prije dvadeset godina čak su imali i ljude koje su to održavali normalno nitko nije bio ni ribić ni lovac a ako bi i došao tamo bilo bi to jednom dvaput godišnje a taj dio uz obalu je pravi kopački rit (od kanala sa ribama do srna i divljih svinja) tak da ovaj kvart gdje ima moj stari je na 100% plavnom području, otok je a i tamo imaju jedino i isključivo ribiči kučice to bi bilo kao da zabrane čeke lovcima...
LP
Tokito1969

PostPostao/la Debejac » 06 ožu 2013, 21:54

E, moj Tokito, kad bih ja to imao, ja bih se smatrao najbogatijim čovjekom. Zista ti zavidim na tome. Zato postavi još koju sliku da uživamo. Maloprije sam u frižideru upecao jednu ribu s povrćem. Jedem je i smijem se: "E, moj Eso, na što si spao!" Inače, smatra se da su zdravi ljudi koji jednom sedmično jedu ribu, rižu i puru (palentu).

Žalosna vrba? Pa, u narodu je odavno poznata izreka: "Ma, prima se ko vrba!" Može puštati smolu koju pčele kupe (propolis), a i medljika je istog porijekla. Fina je, ali nju i brezu jedino ne volim od svega: vrbu što baš tužno izgleda, a brezu što nikad ne "šuti".

Kod mene danas jugovo vrijeme, malo se i kišica zalijetala, a u 13 sati - Mostar i Bugojno izjednačeni: + 13, što je baš nelogično, a što itekako kazuje o vremenskim promjenama i prilikama.

Usput, danas medicinari u desnom bubregu otkrili 3 kamenca po 9 mm, u lijevom jedan od 11 mm. Mašala! Izgleda da ću i ja nešto graditi. Nagovaraju me na razbijanje kamenaca. Nisam pristao da me razbijaju: čajevi i trčanje - pa šta bude.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la vupi » 06 ožu 2013, 22:04

Usput, danas medicinari u desnom bubregu otkrili 3 kamenca po 9 mm, u lijevom jedan od 11 mm. Mašala! Izgleda da ću i ja nešto graditi. Nagovaraju me na razbijanje kamenaca. Nisam pristao da me razbijaju: čajevi i trčanje - pa šta bude.

Pozdrav, svako dobro!

Nemoj se bojati tog razbijanja kamenca u bubregu ,jer danas to ne rade sa MACOLOM već ULTRAZVUKOM :lol: i
gotovo dok si rekao keks .Ovaj od 11mm -nisam siguran da ćeš ga riješiti sa čajevima -pa to je kamenčina .
Pazi i nemoj da dugo čekaš jer ako te uhvati napad - proklinjati ćeš i čajeve i trčanje .
Ovo ti govorim iz iskustva -ne svog već mog susjeda ,jer sam ga ja vozio u bolnicu .
Trebao si vidjeti kako plače čovjek od 70 i kusur godina . :o :krigle
vupi

PostPostao/la Debejac » 06 ožu 2013, 22:19

Vupi:
Nemoj se bojati tog razbijanja kamenca u bubregu ,jer danas to ne rade sa MACOLOM već ULTRAZVUKOM :lol: i
gotovo dok si rekao keks .Ovaj od 11mm -nisam siguran da ćeš ga riješiti sa čajevima -pa to je kamenčina .
Pazi i nemoj da dugo čekaš jer ako te uhvati napad - proklinjati ćeš i čajeve i trčanje .
Ovo ti govorim iz iskustva -ne svog već mog susjeda ,jer sam ga ja vozio u bolnicu .
Trebao si vidjeti kako plače čovjek od 70 i kusur godina . :o :krigle

Hvala na sugestiji, prijatelju. A ovom MACOLOM si me pravo nasmijao.
Imao sam ja napade, itekakve. Izmokrio do sada 15 komada (najveći 9 mm) i imam strašno iskustvo.
Pazi sad napredne i "ljudske" medicine. Predaš SADA uputnicu za specijalistu urologa i na red dođeš u maju. To je tek pregled kod urologa. Tada obavezno daješ oko 400 do 1 000 kuna da podmažeš kako bi te primio u bolnicu itd. Pa, gdje ti živiš?! Ti misliš da to tako glatko ide?! E, ne može! Pa, za ovo smo se borili. Ako hoćeš brže, isti taj urolog privatno te prima, ali zna se kako i zašto. Sukob interesa ne postoji. Spas za ovu državu nedržavu jedino bi bio da kakav ogromni meteor tresne u nju pa makar mene prvog trefio. Je li sad jasnije? A da ti ne pričam kako je tom njhovom MACOLOM moj prijatelj ostao bez bubrega, što je doktorica i meni danas spomenula kao mogućnost.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la mirza » 06 ožu 2013, 22:57

]Kod mene danas jugovo vrijeme, malo se i kišica zalijetala, a u 13 sati - Mostar i Bugojno izjednačeni: + 13, što je baš nelogično, a što itekako kazuje o vremenskim promjenama i prilikama.[/quote]
Nisam se ranije uključio u ovu temu, ali kad sam ovo pročitao ne mogoh odoljeti da ne napišem da je u Županji, identična situacija.
A u Slunju 60cm snijega(vidio na tv). Sad još najava zahlađenja idući tjedan.

Debejac je napisao/la:Maloprije sam u frižideru upecao jednu ribu s povrćem.

Poslušao nutricioniste o zdravoj prehrani,pa nabavio u trgovini filete soma, zamrznute, i sve je dobro , samo što su iz Vijetnama :shock: , a Sava teče li ga teče.

U vezi kamenja, čestitam na hrabrosti. Brat je imao ali u žuči, sestra u mjehuru(i također čajevima i hodajući stepeništem uspjela se otresti).

Ps lijep pozdrav i još se usuđujem požaliti na moj problem; ječmenac na kapku("plačem"već 6 dana), kažu da sam dužan :( .
mirza

PrethodnaSljedeća

Natrag na Svakodnevni pčelarski razgovori i razmišljanja

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.