Vremenske prilike

Svakodnevna pčelarska događanja

Re: Vremenske prilike

PostPostao/la Tokito1969 » 06 ožu 2013, 23:04

Ako ne idu van prirodnim putem odi odmah na ultra zvuk i plati ako treba razbij to ulatrazvučnom macolom, .

Nemoj si misliti da te plašim ovo možeš provijerit -moj šogor (muž od sestre ) godinu stariji od mene nije išao na vrijeme (ne zbog kamenaca nego se popunio a uvijek je bio čačkalica ali popunio se vodom) i otkazala mu oba bubrega u roku dva tjedna 1997 (znam po tome kada se rodio moj treći sin) dvanaest godina smo ga vozili svaki drugi dan na dijalizu šaku tableta dnevno, uglavnom tek nakon dvanaest godina dobio bubreg (od čovjeka ostala samo povijest bolesti po izgledu, moći i tableta koje dnevno mora popiti) nemoj se igrati time brzo ostaneš bez oba, opet recimo moj polubratić tjedan dana razlike po starosti tek u vojsci saznao da ima samo jedan funkcionalan buubreg i živi i radi sasvim normalno ko zdrav čovijek. Takve stvari nisu za igrati, ovakve stvari sakate i ubijaju.

Želim ti brz oporavak po mogućnsti prirodan jeste da je bolan (ispišaj ih sve pivica ti je još bolja vjeruj imao nešto malo pijeska u desnom znam kako boli (zanemarivo prema ovoma tvojima, a ove tvoje boli neću ni da zamislim).

LP
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PostPostao/la Debejac » 06 ožu 2013, 23:33

Tokito:
Ako ne idu van prirodnim putem odi odmah na ultra zvuk i plati ako treba razbij to ulatrazvučnom macolom,

Hvala ti, ali u bolnicu me samo mogu odnijeti i to pod uslovom da nisam pri svijesti (nema tu straha, to je davno prošlo, a vala ni život nešto ne cijenim naročito, no velim samo: neka se kotrlja). Pijem neke čajeve i istjeraću ja njih, no valja to istrpjeti i dočekati. Znam za pivo (toplo), za zob, tamjan, broćiku, kokošje želuce itd, itd. Ja sam jednostavno sklon, tj. organizam je sklon kamencima; jedan izbacim, dva se rode. Hajde, neka je samo zanimljivo (ni gelereiz glave nisu mi izvadili i evo me još uvijek trajem). Ma, ko ga ferma. Kako god da bude, svejedno.

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la Debejac » 06 ožu 2013, 23:38

Mirza:
Ps lijep pozdrav i još se usuđujem požaliti na moj problem; ječmenac na kapku("plačem"već 6 dana), kažu da sam dužan

Ma, moj Marko, pa nećemo se valjda podmlađivati, mora nešto boljuckati. Stari ljudi su davno rekli: "Kad ti je sve potaman, ubaci jedan kamenčić u opanak da te žulja i opominje!" E, ja dobio u bubregu, neko na duši, neko na srcu i šta sad? Idemo dalje.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la vupi » 06 ožu 2013, 23:44

Ps lijep pozdrav i još se usuđujem požaliti na moj problem; ječmenac na kapku("plačem"već 6 dana), kažu da sam dužan

Markane :
Za jačmenac kod nas kažu da si se zamjerio trudnoj ženi -a ti sada razmisli gdje si pogriješio (kome si dužan) . :lol: :krigle
vupi

PostPostao/la Debejac » 07 ožu 2013, 00:11

Vupi:
Markane :
Za jačmenac kod nas kažu da si se zamjerio trudnoj ženi -a ti sada razmisli gdje si pogriješio (kome si dužan) . :lol:

I kod mene isto kažu, ali znaju i lijek. Treba neka svježa porodilja koja doji dijete da mu malo mlijekom štrcne, ali ne smije dirati: ruke na leđa.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la Debejac » 07 ožu 2013, 10:02

Jutros u 7 sati čak +8. No, naoblačilo se, ima malo i vjetra, sve je spremno za padavine.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la vupi » 07 ožu 2013, 11:50

Kod mene osvanuo PREDIVAN proljetni dan -pčele luduju :D ,a mene izgleda načima GRIPA :( .
vupi

PostPostao/la Debejac » 07 ožu 2013, 15:19

vupi je napisao/la:Kod mene osvanuo PREDIVAN proljetni dan -pčele luduju :D ,a mene izgleda načima GRIPA :( .

Ne daj se, generacijo! Šarena suhovina (meso), bijeli luk, rakijica i koji vitamin.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la vupi » 07 ožu 2013, 15:29

Debejac je napisao/la:
vupi je napisao/la:Kod mene osvanuo PREDIVAN proljetni dan -pčele luduju :D ,a mene izgleda načima GRIPA :( .

Ne daj se, generacijo! Šarena suhovina (meso), bijeli luk, rakijica i koji vitamin.

Pozdrav, svako dobro!

Rakijica (5-6) je bilo prije 3 dana i sve je bilo OK ,ali čim sam prestao evo gripe opet . :urnebes :krigle
vupi

PostPostao/la Debejac » 07 ožu 2013, 15:43

Vupi:
Rakijica (5-6) je bilo prije 3 dana i sve je bilo OK ,ali čim sam prestao evo gripe opet .

Poduplaj dozu i: 3x2. Tako ćemo, pored Japanke, imati i Japanca (ili kosookog Kineza).

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PrethodnaSljedeća

Natrag na Svakodnevni pčelarski razgovori i razmišljanja

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.