Pčelarski radovi uz pucketanje vatre...

Svakodnevna pčelarska događanja

Re: Pčelarski radovi uz pucketanje vatre...

PostPostao/la crnii » 10 ožu 2019, 09:01

Ovaj suncokret ko ono ružno pače koje se pretvorilo u lijepog :labud

Za unučad Mamahappy, blago im je koga mogu za stalno ili privremeno, prema potrebi, pričuvati bake i djedovi.
Kod mene ih troje.

:D
Viribus Unitis d.d.
crnii

PostPostao/la dbhappy_mamma » 10 ožu 2019, 20:59

"Slike govore više no tisuču riječi",,,,kaže stara,narodna :) ,pa se na nju pozivam pri opisu današnjih radova 8-)

lan i padobran.jpg
lan i padobran.jpg (27.24 KiB) Pogledano 466 put/a.

polet.jpg
polet.jpg (23.19 KiB) Pogledano 466 put/a.

slika

~ Maslačak i suncokret ~

Na jednoj njivi, među zasađenim suncokretima, slučajno i vetrom nošeno zalutalo je i seme maslačka. Niklo je uz jedan već poodrasli suncokret, i dok je raslo, držalo se za njegovo stablo.

Suncokretu se dopao maslačak i štitio ga je, danju od prejakog sunca, noću od hladnoće, a u zoru je dopuštao da se orosi svežinom jutra kako bi rastao. Žuta glavica pojavi se i na stabljici maslačka. Suncokret i maslačak izgledali su nekako slično.

- Hej, odakle ti ovde, ko si ti? - povika jedan drugi suncokret i svi usmeriše svoje žute glave sa već zrelim semenkama ka maslačku.
- Ja sam isti kao i vi, samo mi treba vremena da porastem - odgovori maslačak.
- Imam žutu glavu i okrećem je ka Suncu kako bih rastao.
- Ne, ti nisi kao mi - nadvi se ka njemu svojom stabljikom drugi suncokret od preko puta - nemaš semenke kao mi, nisi ni lep - dodade drugi - i niko te nije zasadio kao nas - povika suncokret iz zadnjeg reda.

- Odlazi - povikaše svi u glas - kradeš nam hranu. Ovo je privatni posed. Reći ćemo da te počupaju.
Svi su negodovali. Maslačak se pribi uz svoj suncokret.

- Ja ću te štititi, ne plaši se - šapnu mu njegov prijatelj.
Osvanu još jedno toplo letnje jutro. Maslačak sanjivo pogleda u svoj suncokret koji se nadvi nad njim, kao samo njegovo Sunce.

- Dobro jutro maleni.
- Dobro jutro - odgovori maslačak sa puno nežnosti i zahvalnosti.
- Drago mi je što postojiš - reče suncokret.
- Velika je sreća živeti u tvojoj senci. Želeo sam da budem kao ti, ali sada više ne želim. Iako si velik, tvoja savitljivost pronalazi me u podnožju korena. Sreća je imati tebe za prijatelja. Iako sam mali, uspinjem se ka tebi, prijatelju moj.
- Dok nas vetrovi ne oduvaju - dodade suncokret.

https://www.youtube.com/watch?v=3l4nVByCL44 :love
Imagine all the people living life in peace...
dbhappy_mamma

PostPostao/la DB_happy » 31 lis 2019, 19:44

Vatrica je zapaljena tek neki dan, 8-) :) ali radovi kod nas nikad ni ne staju, samo se intenzitet mijenja... 8-) :lol:

Sanja uvijek voli reći "Kod Petrića se sve (is)koristi, a žena najviše!", :lol: :lol: :urnebes :urnebes a moja mama dobaci, onako ispod glasa, ali tako da je ipak svi čujemo: "Nek' samo ona radi, tuđa je to kost!"... :lol: :lol: :urnebes :urnebes :urnebes :urnebes

Sada smo u procesu reparacije plodišta, prvo sam "od otpada" napravio 5 novih, Sanja ih je prvo impregnirala firnisom, kasnije i prebojala:

DSC_0442.JPG
Prvi korak, impregnacija...
DSC_0442.JPG (87.77 KiB) Pogledano 306 put/a.

DSC_0443.JPG
Izbliza...
DSC_0443.JPG (81 KiB) Pogledano 306 put/a.

Ovaj "kurčić" :urnebes :urnebes što viri, e to je nekaj novega, o tome ćemo tokom dugih zimskih dana (a i noćiju, ako stignem od, hm,hm...) ;) ;) :roll: :roll: :urnebes :urnebes

DSC_0492.JPG
Bijele su prve na redu...
DSC_0492.JPG (71.18 KiB) Pogledano 306 put/a.

Iako je od otpada, uopće ne izgleda loše, zar ne!

Kad se ruke slože, sve se može... 8-) :) :D :D

I druga, nešto "zrelija"... :lol: :lol: :roll: :roll: :urnebes :urnebes

https://www.youtube.com/watch?v=IfdnX0l9LAY

:love
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

PostPostao/la Tokito1969 » 01 stu 2019, 08:37

:bravo :bravo :bravo
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PostPostao/la Debejac » 01 stu 2019, 09:31

Bravo, Sanja!
Lahko je Ivici pametovati i dizati broj društava kad ima tebe. Kad mojoj spomeneš pčele, odmah dobije osip i novu frizuru (digne joj se kosa).

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la Debejac » 01 stu 2019, 09:35

Ivica:

Sada smo u procesu reparacije plodišta, prvo sam "od otpada" napravio 5 novih, Sanja ih je prvo impregnirala firnisom, kasnije i prebojala:

Uh, tu je bilo posla! Izreži, uklopi, učvrsti...
Ja sam pravio i pravim od brodskog poda tri nove košnice i slomile me. Moram one "muške" i "ženske" krajeve odrezati da bih poravnao daske, pa pogriješim, pa iznova... uh!
Vatra mi još ne pucketa (plin) jer se dobro obučem.

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la DB_happy » 05 pro 2019, 20:44

Debejac je napisao/la:Bravo, Sanja!
Lahko je Ivici pametovati i dizati broj društava kad ima tebe. Kad mojoj spomeneš pčele, odmah dobije osip i novu frizuru (digne joj se kosa).

Pozdrav, svako dobro!

Hvala Esade u Sanjino ime, :bravo hvala i Tokitu, :bravo ali i ja ponešto kuckam, evo i dokaza:

DSC_0530.JPG
Polunastavci od otpada, na fotki je 10, ali uspio sam ih ukupno sklepati 15, čini mi se...
DSC_0530.JPG (134.4 KiB) Pogledano 223 put/a.

DSC_0532.JPG
Viši stup su ploče od furnirane iverice (uglavnom 18 mm), njih koristim za krovove, ovdje ih je oko 20-ak komada, što za DB_505 što za LR košnice; niži stup su nove drvene ploče, od nove daske...
DSC_0532.JPG (172.47 KiB) Pogledano 223 put/a.

DSC_0533.JPG
Gotova je prva faza izrade ploča za DB_505 košnice, ovdje je 48 stranica što znači da je ova "piramida" dostatna za samo 12 DB_505 plodišta!
DSC_0533.JPG (163.2 KiB) Pogledano 223 put/a.

Ima toga joššš koliko voliš, sad "bježim nalijevo" :lol: :urnebes i idem na temu o MF podnicama, i tu sam dosta daleko odmakao, a tek šablone, to će vam se, vjerujem, jako dopasti jer stranice MF podnica "ispadaju kao djeca iz škole"!!!
:bananas :bananas :bananas :lol: :lol: :lol: :urnebes :urnebes :urnebes :urnebes
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

PostPostao/la dbhappy_mamma » 05 pro 2019, 21:01

Vatrica već poduže pucketa ,a vremena nikada dovoljno,no zato je ono neđu najdragocijenjenijim vrijednostima u životu.
Na pčelinjaku se šetam i uživam u Božjoj raskoši i vrijednim rukama moga Ivice slika,al još uvijek se nadam da ću moći ponovo bar dijelić raditi kao nekad,,,
Međutim ipak ga još uvijek u stopu mogu i pratim u svoj logistici doma,gdije ujedno čuvam redovno jednog,ponekad dva,tri,a postoji i veseli petak kada ova trojica banditosa (Roby,Fi i Tontić) plus već pomenuti Patrik provedu kod nas...heh,

Radovi su šaroliki: premazivanje novih plodišta sa lanenim,pa pituranje. kuhanje pogača (treba mi 176 kom,a imam tek 81),odradila čiščenje stotinjak unutarnjih higijenskih pojilica ,sastrugala propolis sa košnica koje su došle na reparaciju ,i koješta drugo no nemogu se svega sad i sititi, valja mi još i par fotki Vam stavit ,a i priću isprićat,,, Sve u svemu pozdravljam Vas sve lipi,moji,dobri ljudi.

me with fire.jpg
me with fire.jpg (26.62 KiB) Pogledano 219 put/a.

moj mali pomagać.jpg
moj mali pomagać.jpg (30.82 KiB) Pogledano 219 put/a.

šareno.jpg
šareno.jpg (28.21 KiB) Pogledano 219 put/a.

Neki čovjek i njegov sin hodaše šumom. Odjednom, dječak zape i osjećajući bol kriknu: "Ahhh!" Iznenada, čū glas koji dolaziše s planine: "Ahhh!" Znatiželja ga obuze pa se dreknu: "Ko si ti?" Ali, odgovor koji dobì bijaše: "Ko si ti?" Ovo ga naljuti, pa se ponovo dreknu: "Kukavico!" Glas odgovori: "Kukavico!" Dječak pogleda oca i upita ga: "Oče, šta se ovo dešava?"

"Sine", reče otac, "obrati pažnju." Tada otac viknu: "Divim ti se!" Glas odgovori: "Divim ti se!" Otac ponovo uzviknu: "Predivan si!" Glas reče: "Predivan si!" Dječak stajaše iznenađen, ali još uvijek ne shvatajući šta se dešava.

Otac mu objasni: "Ljudi ovo zovu 'eho'. Ali to je ustvari 'život'.
Život ti uvek vraća ono što ti daješ.
Život je ogledalo tvojih dela.
Želiš li više ljubavi, daj više ljubavi.
Želiš li više dobra, podari više dobra.
Želiš li razumevanje i poštovanje, tada razumevaj i sam poštuj.
Ako želiš da ljudi budu strpljivi s tobom i da te uvažavaju, tada i ti budi strpljiv s ljudima i uvažavaj ih.

Ovo pravilo odnosi se na svaki aspekat života.
Život ti uvek vraća ono što daješ.
Tok tvoga života nije slučajnost, on je ogledalo tvojih dela."
dbhappy_mamma

PostPostao/la Tokito1969 » 07 pro 2019, 08:22

Nema bez mame sanje ništa... :bravo :bravo :bravo
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PostPostao/la dbhappy_mamma » 14 pro 2019, 22:29

Crni,Debejac,Tokito,,,Puno hvala na pohvalama!

Iako je moj angažman da bar malo olakšam i odradim poslove koji netrebaju Ivici oduzet ionako manjak vremena,a ujedno uz rad na pogačama,čajevima,uhp-ovima,propolisu,pituranju,etc osjećam veću povezanost s tim divnim stvorenjima jer tada osjećam veću povezanost s njima ,a i popričam s njima ;)

Evo malo i drugih boja da nam rasprši uobičajenu svakodnevnicu ;)

Green is my color & the heart of the bee-cake is for you ,,,

Dakle odrađena za transport četiri zelena plodišta i preko sto pogača, iscijeđeni "crni mrak"(alkoholna tinktura propolisa).

Green is my color.jpg
Green is my color.jpg (27.03 KiB) Pogledano 154 put/a.

srce u pogači.jpg
srce u pogači.jpg (19.47 KiB) Pogledano 154 put/a.

crni mrak.jpg
crni mrak.jpg (24.08 KiB) Pogledano 154 put/a.

bees & earth.jpg
bees & earth.jpg (35.39 KiB) Pogledano 154 put/a.

San o ispunjenju svih želja

Neki je mladić sanjao da je ušao u veliku trgovinu. Za stolom je bio anđeo i posluživao.
– Što vi ovdije prodajete? – upita mladić.
– Sve što želite, odgovori uljudno anđeo.
Mladić počne nabrajati:
- Htio bih: kraj svih ratova na svijetu, više pravde za ugnjetavane, velikodušnosti i snošljivosti prema strancima, više ljubavi u porodicama, rada za nezaposlene, više zajedništva među Crkvama i…i…
Anđeo mu preda jednu omotnicu i reče:
- Izvoli. Ovdije je sjemenje, a ti se pobrini da od njega narastu plodovi.

Nemojmo samo maštati i željeti, uradimo nešto i sami za dobro ovoga Svijeta. Sjeme imamo, Bog nam ga je dao. A mi moramo da ga umnožavamo dobrim djelima.
dbhappy_mamma

PrethodnaSljedeća

Natrag na Svakodnevni pčelarski razgovori i razmišljanja

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.