Bačve za med

Kupujem,prodajem,poklanjam...

Bačve za med

PostPostao/la lukaletunic » 05 svi 2013, 12:18

Pozdrav ekipa!
Evo kao što naslov kaže kupujem limene bačve od 220 l, nekih 5-6 kom. ako znate nekoga da ih prodava u ZG i okolici (radi lakšeg prijevoza) bio bih vam zahvalan jer nema ih više u jamnici za nabaviti.
lukaletunic

Re: Bačve za med

PostPostao/la franevrs » 05 svi 2013, 21:05

Luka bilo je govora o bačvama na hp forumu, mislim da je neka firma preuzela prodaju bačava
od jamnice.

pozz............
Frane Vrsalović
franevrs

PostPostao/la lukaletunic » 05 svi 2013, 21:14

franevrs je napisao/la:Luka bilo je govora o bačvama na hp forumu, mislim da je neka firma preuzela prodaju bačava
od jamnice.

pozz............

Ma znam Frane,ta firma se zove Eko-Flor iz Mokrica u Međimurju i nazovem ja njih i ljubazna gospođa mi reče da imaju spomenute bačve po cijeni od 60 kn i da dođem po njih u Međimurje :twisted: jer nemaju nikakav oblik transporta,pa ni do ZG što bi mi odgovaralo :evil:
pozz.........
lukaletunic

PostPostao/la tkova » 07 svi 2013, 13:58

Pozdrav Luka ! Dvije su spremne za isporuku , još dogovaram 1-2 pa organiziramo transport .
tkova

PostPostao/la franevrs » 07 svi 2013, 18:55

Boga mi jug se sprema opasno, samo naprid. Ja ne razmišljam o bačvama ,još. Imam botama
za jednu tonu, tonu i po možda bude dovoljno. :bananas :krigle :krigle :krigle .

Vidi se da su kod Luke odradili dobar posal one zajednice od udovice :urnebes :urnebes

pozz..................
Frane Vrsalović
franevrs

PostPostao/la vupi » 07 svi 2013, 20:05

franevrs je napisao/la:Boga mi jug se sprema opasno, samo naprid. Ja ne razmišljam o bačvama ,još. Imam botama
za jednu tonu, tonu i po možda bude dovoljno. :bananas :krigle :krigle :krigle .

Vidi se da su kod Luke odradili dobar posal one zajednice od udovice :urnebes :urnebes

pozz..................

Eeee, dobra udovica ,dala pčele i donijela sreću da napune bačve . ;) :bravo
Kod mene ako se ovako nastavi svaki dan kišurina onda od bagrema neće biti ništa ,iako je lijepo počeo otvarati -
čak sam vidio i poneku pčelu na cvijetu pa možda nešto i nacijedim . :krigle
vupi

PostPostao/la franevrs » 07 svi 2013, 20:52

A.........di si vupi kućo stara, zadnje vrime se nešto rijetko čujemo svi skupa, ma ne brini
popravit će se vrime kod vas, vama je dosta i 5-6 dana pravog medenja bagrema pa da
čovik živne i napuni koju bačvicu. Kod nas na kadulji nema tolikih izdašnih dnevnih unosa
pa mi stvarno moramo gledat u nebo, ova kiša je dobro došla za sve kod nas a za dalje
će mo vidit. :krigle :krigle :krigle

pozz...............
Frane Vrsalović
franevrs

PostPostao/la vupi » 07 svi 2013, 21:25

Frane :
kod mene bagrem tek počinje ,a dobro je namočilo ovih dana ,pa se nadam dobrom medenju .
Ja sam učinio sve što sam mogao i znao ,a dalje je sve u Božjim rukama .
Sutra ako me vrijeme posluži imam namjeru očistiti medišta od voćne paše (koliko bude -hvala Bogu ).
Evo da se i pohvalim - prikolica je danas završena i spremna za atest -u petak sam naručen ( slike na mojoj temi sutra).

P.S.
Svi smo pomalo zauzeti radovima i sa pčelama i ostalo pa se manje piše ( sve u svoje vrijeme ) :krigle
A kadulja je moj san i da sam spremio prikolicu ranije onda bi vjerujem i dio EKIPE završilo u primorju - biti će prilike . :krigle
vupi

PostPostao/la franevrs » 08 svi 2013, 06:30

vupi je napisao/la:Frane :
kod mene bagrem tek počinje ,a dobro je namočilo ovih dana ,pa se nadam dobrom medenju .
Ja sam učinio sve što sam mogao i znao ,a dalje je sve u Božjim rukama .
Sutra ako me vrijeme posluži imam namjeru očistiti medišta od voćne paše (koliko bude -hvala Bogu ).
Evo da se i pohvalim - prikolica je danas završena i spremna za atest -u petak sam naručen ( slike na mojoj temi sutra).

P.S.
Svi smo pomalo zauzeti radovima i sa pčelama i ostalo pa se manje piše ( sve u svoje vrijeme ) :krigle
A kadulja je moj san i da sam spremio prikolicu ranije onda bi vjerujem i dio EKIPE završilo u primorju - biti će prilike . :krigle

Ma tako je kako kažeš jer i kod mene je vrlo slična situacija, prošli vikend je bio udarnički. Sin i ja, a to mi je
i najveći dobitak ove sezone, naime počeo je ozbiljno oko pčela jednu ja, jednu on. Slagali smo matice dole i
vadili usput materjal za petokvirne nukleuse jer su nam presadi bili pred izlazak, oformili smo tridesetak petokvirnih nukleusa
u ovoj turi. Pronać maticu na tri tjela koja su poprilično blokirana, možeš i sam zamislit koji posao smo obavili.
Ali kako kažeš, napravili smo sve kako treba.........sam malo sreće i eto radosti i zaborava na umor.

pozz.............. :krigle :krigle :krigle
Frane Vrsalović
franevrs

PostPostao/la lukaletunic » 08 svi 2013, 07:34

Opa,nema me sinoć na forumu a vidim da je bilo živo,prvo da odgovorim Frani i Vupiju,ma udovičine pčele su super,jedna malo šteka ali bože moj :D a što se bačava tiče to je za soluciju ako paša krene u željenom smjeru i bude iznad prosječna jer došao sam u fazu kada mogu izvrcati i ozbiljnije količine ako se sve poklopi i ako Bog da a ako ne bude neka te bačve stoje za bolja vremena.
Kova,tvoj sam dužnik,hvala ti na trudu,kada kompletiraš javi pa ćemo nekako organizirati prijevoz a nije Omiš preko svijeta da se i ja zaletim tamo :krigle :krigle
Živili mi svi skupa i da napunimo koju bačvicu ove godine :krigle :krigle :krigle
lukaletunic

Sljedeća

Natrag na Mali-veliki pčelarski oglasnik

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.