Isprika !

Crna lista

Isprika !

PostPostao/la Veli Jože » 20 pro 2018, 18:49

Drage prijateljice i prijatelji, poštovane kolegice i kolege !

Obraćam se svima, aktivnim članicama/članovima foruma, ali najviše onima koje/koji su poslale/poslali molbu za članstvo od 1.4.2017. pa do dana današnjeg. Priča je tekla ovako...

Nije ni travanj-njnjnj ni aprili-lilili već gorka istina - nakon 33,5 godine staža završio sam na Zavodu za zapošljavanje, poznata naša regionalna priča koju su osjetili i neki od vas samih, nažalost. :( :( :( Kod mene je to bilo i nešto dramatičnije jer sam u istoj godini ostao bez većine pčela, sa 61 košnice u ljetu 2016. do 19 vrlo slabih zajednica na proljeće 2017. - dakle, gubici oko 70% što je ujedno i moj najveći promašaj od početka pčelarskog puta, još od 2003. godine.

U mojim godinama, u Lijepoj našoj, ali i u ostatku regije, uglavnom je nepisano pravilo da poslodavci ne računaju na nas pa je stoga obnova pčelinjaka imala apsolutni prioritet. Tako sam i radio, sada je pčelinjak lijepo obnovljen i uravnotežen (po snazi zajednica) tako da mirno spavam. :) No, paralelno s obnovom pčelinjaka ide i druga priča o našem forumu gdje mi je već u travnju 2017. stradalo glavno računalo (disk crash) te sam ostao na pomoćnom. Međutim, kako to obično biva, za samo tjedan ili dva stradalo je i to rezervno računalo pa sam ostao u potpunosti bez SVIH podataka, ali i opcija koje su mi omogućavale aktiviranje novih članica/članova pa tako nije bilo novog članstva sve do dana današnjeg čemu ste svi svjedočili jer je posljednje aktivirani član bio kkarmelo što je bilo stalno vidljivo na početnoj stranici našeg foruma.

Uspio sam obnoviti forum tako da aktivni članovi nisu ništa primijetili, komunikacija je tekla besprijekorno, ali segment aktiviranja novih članova nije bilo moguće obnoviti bez backup-a kojeg nisam imao - jer, tko bi očekivao da će u tako kratkom roku stradati oba računala, zar ne! I onda, prije kojih mjesec dana, osmjehnula mi se sreća, makar sam mislio da ću morati mukotrpno slagati cijelu proceduru od prvog dana postojanja PEF-a, od 11.01.2011. A to je, laički rečeno, kopanje i rukama i nogama, danima i danima... A tih dana uopće nisam imao, egzistencija naše velike obitelji (šestero djece i četvero unučadi) bila je APSOLUTNO na prvom mjestu pa su tako prolazili, dani, tjedni i mjeseci, a forum nije imao novoga članstva makar su zahtjevi uredno pristizali, ali ih nisam mogao vidjeti ni ažurirati sve dok ne postavim novu konstrukciju...

Dakle, prije mjesec dana sasvim slučajno naiđoh na svoj bootabilni externi USB disk na kojem sam uglavnom držao images operativnih sustava, SW alate za razno-razne popravke i na taj disk uglavnom nisam pohranjivao nikakve podatke, barem sam tada tako mislio. Pregledom tog diska vrlo brzo sam pronašao skoro sve potrebne podatke za naš forum, makar je backup bio iz travnja 2016. godine. A odatle sam lako sve postavio kako je i bilo pa će sada aktivacija novog članstva ići REDOVNO! :D :D

Duboko se ispričavam svima na ovom propustu i grešci, nadam se da ste barem malo uobzirili ovaj splet nes(p)retnih okolnosti koji me zadesio u travnju 2017. godine.

Sve Vas koji ćete ovih dana dobiti aktivacijski mail za članstvo na forumu jako bih molio da prvo pročitate ovaj tekst prije nego li odmahnete rukom i obrišete pristupne podatke. No, ukoliko i to uradite, razumjet ću vas u potpunosti, svaka pčelarka i svaki pčelar dobrog srca UVIJEK je dobro došla/došao na Pčelarski Evergreen Forum! :D :D

Kako onomad reče veliki ruski i svjetski pjesnik Jesenjin:

"Urečen rastanak bez našeg htijenja
Obećava i sastanak, zar ne!"

Svako dobro,

Ivica
Uvijek svima na raspolaganju, uvijek svima na usluzi !
Veli Jože
Site Admin

Natrag na Top lista negativista

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.