Sve moje greške

Zasebni pčelarski kutak...
Pravila foruma
Za pčelarke i pčelare koji žele imati svoj osobni kutak unutar foruma !
Svatko može ovdje otvoriti svoj osobni kutak i uređivati (moderirati) ga po želji !

Re: Sve moje greške

PostPostao/la Debejac » 11 ruj 2019, 23:29

U duhu teme,
Moja ovogodišnja najveća greška, osim ostalih, je ta što u maju/junu (ožujak/travanj) nisam primijenio Đerzona ili Belčića, ili oba načina. Zbog čega? Zbog onih iznenadnih hladnoća koje itekako sasijecaju i unazađuju društva. Od svega što sam radio, bolje je bilo držati ih na 2-3 nastavka i ništa ne dirati, ali da sam tako postupio, ko bi onda griješio, čačkao, pravio se pametniji od pčela...

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la Tokito1969 » 12 ruj 2019, 16:22

Debejac je napisao/la:U duhu teme,
Moja ovogodišnja najveća greška, osim ostalih, je ta što u maju/junu (ožujak/travanj)

Auuuu greškice maju/junu je (svibanj/lipanj) :krigle :krigle :krigle
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PostPostao/la Debejac » 12 ruj 2019, 23:13

Tokito bez naočala:

Eto, vidiš. To ti je kad čovjek ostari kao Vupi.
Hvala na korekciji, a ujedno si me i nasmijao, piće od mene.

Danas sam malo pomagao početniku oko zazimljavanja i utvrđivanja stanja pa reagovanje p.p. Potom smo otišli na piće i susreo sam poznanika, pčelara sa 100-tinjak društava, i baš mi se sažalilo - veli: ova godina nula, a slomio se i potrošio, baš je registrovao prikolicu. I za žuči je i za smijeha ono što reče, a reče da je 1993. više izvrcao iz 4 društva, nego ove godine iz svih. To me još jednom podsjetilo na sva moja raspeća i odustajanje. Zato i ovim početnicima stalno ponavljam da ne žure i ne srljaju jer pčelar može puno ako zna, ali kod vremenskih neprilika su mu svezane ruke.

Jesi li zazimio i jesi li bar time zadovoljan?

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la DB_happy » 13 ruj 2019, 20:27

Debejac je napisao/la:Tokito bez naočala:

Eto, vidiš. To ti je kad čovjek ostari kao Vupi.
Hvala na korekciji, a ujedno si me i nasmijao, piće od mene.

Danas sam malo pomagao početniku oko zazimljavanja i utvrđivanja stanja pa reagovanje p.p. Potom smo otišli na piće i susreo sam poznanika, pčelara sa 100-tinjak društava, i baš mi se sažalilo - veli: ova godina nula, a slomio se i potrošio, baš je registrovao prikolicu. I za žuči je i za smijeha ono što reče, a reče da je 1993. više izvrcao iz 4 društva, nego ove godine iz svih. To me još jednom podsjetilo na sva moja raspeća i odustajanje. Zato i ovim početnicima stalno ponavljam da ne žure i ne srljaju jer pčelar može puno ako zna, ali kod vremenskih neprilika su mu svezane ruke.
Jesi li zazimio i jesi li bar time zadovoljan?

Pozdrav, svako dobro!

Potpuno točno Esade!
Nažalost, ako i odradimo sve najbolje, još nam treba "potvrda" Onog Gore...
Što se mene tiče, zato i jesam "lud" za pčelama, otkad sam samo pčelar, toliko mi je lijepo da se to riječima ne može opisati! :D :D :love :love

Proživljavam drugu mladost, :D :D i obitelj i prijatelji i znanci primijetili su velike promjene, ne znam jeste li i vi na forumu? Ne kaže se zalud da je zdravlje najveće bogatstvo, a upravo to sam dobio u ovom kratkom stalnom druženju s pčelicama! :D :D :bravo :bravo

Ne treba mi više, maločas sam stigao iz brda, a već mi nedostaje! :)

Srećom, sutra idemo Sanja i ja, kod nas se situacija promijenila: sad Sanja radi (čuva unučiće i jedva čeka vikend), a ja slobodan k'o ptičica, pjevam i ludiram se kao nikad do sad!

https://www.youtube.com/watch?v=BOHcgD36aHc

:love :love
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

PostPostao/la Tokito1969 » 14 ruj 2019, 08:25

Debejac je napisao/la:Jesi li zazimio i jesi li bar time zadovoljan?

Iskreno nadam se da su to pčelice odradile same bez mene, ja sam bio samo "siruponoša" i to sve na staroj lokaciji (6 kom) i 2 na novoj (30), Vaga još uvijek kaže poneki dan u + na novoj lokaciji. Mislim da je to pod kontrolom kao i varoa, u izradi je neki projekt za pčelarstvo koje uključuje i moja zidarska znanja (skromno stvarno skromno), sličice slijede a zadnji pregled je bio ako se ne varam čak prije 3 tjedna kada su količine legla bile ogromne stvarno ogromne (na novoj lokaciji), tako da slijedi pregled tek nakonšto završi zidarija...

LP
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

Prethodna

Natrag na Izdvojeno...

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.