Sve moje greške

Zasebni pčelarski kutak...
Pravila foruma
Za pčelarke i pčelare koji žele imati svoj osobni kutak unutar foruma !
Svatko može ovdje otvoriti svoj osobni kutak i uređivati (moderirati) ga po želji !

Re: Sve moje greške

PostPostao/la trefst21 » 14 sij 2012, 23:43

i u mojoj obitelji niko se nikad nije bavio pčelarstvom jedino se nadam da će moj ivan krenuti mojim stopama :) svi me gledaju ka da sam poludija ma ja znam da jesam al za pčelama :bananas :bananas :bananas ps za debejca ---zato sam i stavija tomu za ove svi znaju a on je bija ono drukčiji od drugih kao i mi ode dosta neshvaćen čudak il kako se već nazivaju možda da kažem boem :krigle a što se tiče pisme pesme il kako još svejedno mi je bitno da mi se sviđa a pravi sevdah dušu liči ;) to mi dođe kao i naša klapska pisma još jednom :krigle
živi pusti druge da žive i nesmetaj previše Željko M
trefst21

PostPostao/la Debejac » 15 sij 2012, 00:45

Ivica, Vupi,
Evo, baš sam se od srca nasmijao. Čitam vaše ispovijesti, a vidim sebe. Tek ćemo čuti šta se još toga izdešavalo. Jednom mi je sin stresao s grane roj na glavu, a imao sam samo običnu kapu, šorc i patike. Sad zamišljajte. Pričaću o tom kasnije.
Vupi, i kod mene je isto s ljubavlju prema pčelama: supruga i sinovi ih ne vole, ali poštuju moju prokletstvo-ljubav. Ivica je uspio smuntati svoju Sanju, ja sam od svoje odustao. A Švabica oko mene nema: I šta? "Guraj Gustave dok nas ne zaustave!", jednom je rekao i zapisao Branko Ćopić svom drugu Gustavu Krklecu.

Pozdrav dobrim ljudima (uh, i damama)!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la Debejac » 15 sij 2012, 00:52

Trefst 21 (uh, što mi je nezgodno ovo tvoje ime, ja ću te ubuduće zvati "tref"),
Potpuno smo istog mišljenja što se muzike tiče. Volio bih da tvoj Ivan zavoli pčele. Obojica mojih sinova u pčelarstvu skoro znaju sve što i ja, nešto i bolje od mene urade (presađivanje larvi za proizvodnju mliječi i sl.), ali još samostalno neće ništa vezano za pčelarstvo, a ja ih i ne nagovaram. Uostalom, meni je najdraže raditi kad sam sam, a odmarati volim i u samoći i u društvu. Kad odmaram, pogled mi je na košnicama, a poviš njih je rajski šumarak u kojem i danas čuči moje djetinjstvo.
Tješim se što sam dvojicu propčelario, nekima pomogao, nekolicinu naučio kalemljenju, i tako...

P.S. U temi "Bay the way" (jesam li dobro napisao?), postavio sam za tebe jednu "pismu". Eh, Sanja temi dala strani naziv pa sam zaboravio kako se tačno zove i piše, ali naći ćeš ti to. Mislim da je podtema "Pčelari i pčelarke...". Ako je tako, onda Sanji još jedan minus: dame imaju prednost pa bi trebalo "Pčelarke i ..." A da sam ja tako napisao, bilo bi: zašto uvijek muškarci prvi.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la trefst21 » 15 sij 2012, 08:32

Debejac je napisao/la:Trefst 21 (uh, što mi je nezgodno ovo tvoje ime, ja ću te ubuduće zvati "tref"),
Potpuno smo istog mišljenja što se muzike tiče. Volio bih da tvoj Ivan zavoli pčele. Obojica mojih sinova u pčelarstvu skoro znaju sve što i ja, nešto i bolje od mene urade (presađivanje larvi za proizvodnju mliječi i sl.), ali još samostalno neće ništa vezano za pčelarstvo, a ja ih i ne nagovaram. Uostalom, meni je najdraže raditi kad sam sam, a odmarati volim i u samoći i u društvu. Kad odmaram, pogled mi je na košnicama, a poviš njih je rajski šumarak u kojem i danas čuči moje djetinjstvo.
Tješim se što sam dvojicu propčelario, nekima pomogao, nekolicinu naučio kalemljenju, i tako...

P.S. U temi "Bay the way" (jesam li dobro napisao?), postavio sam za tebe jednu "pismu". Eh, Sanja temi dala strani naziv pa sam zaboravio kako se tačno zove i piše, ali naći ćeš ti to. Mislim da je podtema "Pčelari i pčelarke...". Ako je tako, onda Sanji još jedan minus: dame imaju prednost pa bi trebalo "Pčelarke i ..." A da sam ja tako napisao, bilo bi: zašto uvijek muškarci prvi.

Pozdrav, svako dobro!

ne tribaš se mućit sa mojim nick -om zovi me jednodtavno željko a moj ivan voli pčelice samo je ovih dana dobio prvi ubod u palac još viče boli a šta boli ;) to je ljubav samo on to još nezna 8-) pozdrav USA sorry esade :krigle
živi pusti druge da žive i nesmetaj previše Željko M
trefst21

PostPostao/la Debejac » 15 sij 2012, 15:11

Željko,
Samo neka pri ruci Ivan ima pastu za zube i namaže mjesto uboda (ili propolis). Nevjerovatno koliko pasta pomaže. To mi je rekao Brnda; probao i uvjerio se. "Sto ljudi, sto ćudi; sto žena, dvjesto..."
Drago mi je što ćeš imati u porodici nasljednika pčelara.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la Debejac » 15 sij 2012, 19:19

U mojim griješenjima u pčelarstvu, ima i jedan jedini SIGURAN uspjeh.
Naime, od prve minute uza se sam "vezao" svoja oba, tada maloljetna, sina. Nisu mogli mrdnuti. Radili su kao odrasli, i tako godinama. Sad sam se otrijeznio i shvatio koliki sam uspjeh imao s pčelarstvom: naučio sam ih ribarenju i pčelarenju, a odmakeo od ulice i sada su to zaista krasni momci (stariji završava fakultet kriminalistike, mlađi je tačno na polovini sanitarnog inžinjeringa). Pa, zar nisam uspio? Jesam! E, ne može sve odjednom! Zato i postoji uzrečica: "Dobiješ na mostu, izgubiš na ćupriji!", eto tako je to.
Dok ovo pišem, obojica me zezaju: "Hajde, silazi više s te paklene mašine", tako zovu kompjuter kad ja sjednem za njega.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la ammar » 15 sij 2012, 22:48

Zašto onda "Sve moje greške"? Ma nema greške :D
Lijep pozdrav svima!
Najteže je dokazati očigledne stvari
ammar

PostPostao/la Debejac » 15 sij 2012, 23:03

ammar je napisao/la:Zašto onda "Sve moje greške"? Ma nema greške :D
Lijep pozdrav svima!

O, pa gdje si ti?
Pa, može se i tako reći.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la ammar » 15 sij 2012, 23:30

Često sam na AAforumu, ima dosta zanimljivih tema koje iščitavam i u mnogim pronalazim sebe.Zanima me ovo ekološko pčelarenje.Nisam se još raspisao, pretpostavljam da znaš iz kojih razloga, ali ja mislim da na ovom forumu ima dosta razumijevanja i međusobnog uvažavanja.
Pozdrav!
Najteže je dokazati očigledne stvari
ammar

PostPostao/la Debejac » 16 sij 2012, 00:11

ammar je napisao/la:Često sam na AAforumu, ima dosta zanimljivih tema koje iščitavam i u mnogim pronalazim sebe.Zanima me ovo ekološko pčelarenje.Nisam se još raspisao, pretpostavljam da znaš iz kojih razloga, ali ja mislim da na ovom forumu ima dosta razumijevanja i međusobnog uvažavanja.
Pozdrav!

Mislim da si na pravom mjestu. Znam da te to zanima, baš kao i mene. Evo zbog čega su meni forumi, uslovno rečeno, teret. Zauzdaju čovjeka baš kao i pčele pa sve ostalo trpi. A, opet, čovjek nije vuk, treba društvo, ali ne pretjerivati, nego navrijeme "izvesti pasa", kako mi maloprije Vupi reče.

Možda nije u duhu, ali Ivica neće zamjeriti jer ja i njegov Forum reklamiram u pozitivnom svjetlu, i s pravom to radim - što ću ti ovdje predložiti jedan forum na koji sam se danas učlanio. To je slovenački forum: NOVE POTI V ČEBELARSTVO. Tamo je centar Warre i modifikacije istog. No, možemo to i ovdje razraditi. Uostalom, i Ivicin put je sav usmjeren ka istom. A o Sanji da i ne pričamo.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PrethodnaSljedeća

Natrag na Izdvojeno...

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.