Sve moje greške

Zasebni pčelarski kutak...
Pravila foruma
Za pčelarke i pčelare koji žele imati svoj osobni kutak unutar foruma !
Svatko može ovdje otvoriti svoj osobni kutak i uređivati (moderirati) ga po želji !

Re: Sve moje greške

PostPostao/la Tokito1969 » 25 vel 2020, 17:10

Pratim!!!
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PostPostao/la Debejac » 25 vel 2020, 20:22

Tokito1969 je napisao/la:Pratim!!!

Šta misliš, može li uspjeti?
Jesi li ti nešto slično probao?

Inače, kako su ti društva prezimjela, jesi li zadovoljan?

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la Tokito1969 » 26 vel 2020, 16:44

Matica će se izleći, to je gotovo sigurno, no upitna je oplodnja, a onda opet trutuša, no međutim ako se slučajno potrefi da će biti dovoljno toplo i da nisu sve košnice izbacile sve trutove van jesenas, moguća je oplodnja, ali to je malo previše stvari da se poklopi tako rano, mada sve je moguće...
Tokito1969

PostPostao/la Tokito1969 » 26 vel 2020, 16:48

A ovu zimu su dva gubitka -bezmatci pa onda grabež, ostale dobro, imaju dovolno hrane svega 10% nemaju dosta meda, dobile po dva puna medna okvira iz jednog bezmatka za kojeg sam znao pa sam mu ukrao samo 8 okvira punih meda, ostavio jednog polovičnog to su poslje počistile u pljačci... Interesantno ove godine bolje i jače izišle one na nižem pčelinjaku što dvije godine za redom nije bio slučaj.
Tokito1969

PostPostao/la vupi » 26 vel 2020, 18:56

Tokito1969 je napisao/la:Matica će se izleći, to je gotovo sigurno, no upitna je oplodnja, a onda opet trutuša, no međutim ako se slučajno potrefi da će biti dovoljno toplo i da nisu sve košnice izbacile sve trutove van jesenas, moguća je oplodnja, ali to je malo previše stvari da se poklopi tako rano, mada sve je moguće...

Potpisujem .,provjereno ....
Ali ako i bude slabije oplođena slijedi T.I .matice i opet ok ...
Ali od te zajednice ne treba očekivati prinose za vrcanje ,
Eventualno kao pomoćna zajednica da dade pokoji okvir zatvorenog legla .....

:krigle
vupi

PostPostao/la Debejac » 03 ožu 2020, 10:11

Tokito1969 je napisao/la:A ovu zimu su dva gubitka -bezmatci pa onda grabež, ostale dobro, imaju dovolno hrane svega 10% nemaju dosta meda, dobile po dva puna medna okvira iz jednog bezmatka za kojeg sam znao pa sam mu ukrao samo 8 okvira punih meda, ostavio jednog polovičnog to su poslje počistile u pljačci... Interesantno ove godine bolje i jače izišle one na nižem pčelinjaku što dvije godine za redom nije bio slučaj.

Dobro, guraj dalje jer i nemaš izbora.
Bolje ili gore, ti znaš zaključiti zašto je to tako.
Negdje sam već rekao: meni 2 društva skliznula, pala na "nos" i izdržala kišu, snijeg i minus, i sve uredu, a nadrljalo najbolje društvo sa odličnom maticom iz tihe smjene. Vraćao sam se unazad, čitao dnevnike, razmišljao i nisam tačno mogao odgonetnuti uzrok (uvijek je moja greška, eto jednog odgovora za sve).

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la Debejac » 03 ožu 2020, 10:13

vupi je napisao/la:
Tokito1969 je napisao/la:Matica će se izleći, to je gotovo sigurno, no upitna je oplodnja, a onda opet trutuša, no međutim ako se slučajno potrefi da će biti dovoljno toplo i da nisu sve košnice izbacile sve trutove van jesenas, moguća je oplodnja, ali to je malo previše stvari da se poklopi tako rano, mada sve je moguće...

Naravno. Ma, ja se s njima ionako sada samo igram.
Jučer mi nije bilo svejedno: žena onog mog nedavno preminulog rođaka i pčelara Zahida prodala sva društva. Ode Zahid, odoše i pčele. Nešto mi zapelo u grlu jer, volio sam tog šutljivog i dobrog čovjeka.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la marijan » 26 tra 2020, 14:33

Lipi pozdrav svima
Kada sam pročitao vaše postove našao sam sebi stranice kadi se osjećam doma (ali neću sad o mojim greškama) . Vaš forum ima dušu uživam čitati zato se nisam do sada javljao. Ča se pčela tiče sve su u radnom raspoloženju, čak je i jedna otpisana košnica RV napunila tri nastavke. Ima dosta matičnjaka koje nisam porušio već sam ih prebacio u treći nastavak, a u plodište ubacil 4 osnove , u 3 nastavak (kao drugi) izgrađeno saće , 2 okvira legla, 1 okvir peludi i meda. U prijašnji drugi, 3 okvira legla poklopljenog i dva okvira meda.-“kritika „- Prva akacija (bagrem) je u cvatu pa je avijacija u punom zaletu. LP.
marijan

PostPostao/la Debejac » 07 lip 2020, 23:10

marijan je napisao/la:Lipi pozdrav svima
Kada sam pročitao vaše postove našao sam sebi stranice kadi se osjećam doma (ali neću sad o mojim greškama) . Vaš forum ima dušu uživam čitati zato se nisam do sada javljao. Ča se pčela tiče sve su u radnom raspoloženju, čak je i jedna otpisana košnica RV napunila tri nastavke. Ima dosta matičnjaka koje nisam porušio već sam ih prebacio u treći nastavak, a u plodište ubacil 4 osnove , u 3 nastavak (kao drugi) izgrađeno saće , 2 okvira legla, 1 okvir peludi i meda. U prijašnji drugi, 3 okvira legla poklopljenog i dva okvira meda.-“kritika „- Prva akacija (bagrem) je u cvatu pa je avijacija u punom zaletu. LP.

Penzioneru, čestitam ti na dobrom startu. Javljaj kako napreduješ, kako radiš, šta ti se najbolje pokazalo, a šta ne valja...

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la Debejac » 07 lip 2020, 23:19

Debejac je napisao/la:
vupi je napisao/la:

Naravno. Ma, ja se s njima ionako sada samo igram.
Jučer mi nije bilo svejedno: žena onog mog nedavno preminulog rođaka i pčelara Zahida prodala sva društva. Ode Zahid, odoše i pčele. Nešto mi zapelo u grlu jer, volio sam tog šutljivog i dobrog čovjeka.

Pozdrav, svako dobro!

Izvještaj Tokitu i Vupiju.
Danas ofarbao mladu krupnu maticu. Dakle, borba je trajala skoro 4 mjeseca. To su te greške, ali ja jesam malo tvrdoglav.
Prvo je bila sitna trutuša, našao je, ubio i zakopao, zalio leglo vodom pa dodao ram otvorenog legla da povuku matičnjake. Potom se pojavile lažne matice. Opet voda, istresanje, i dodavanje 2 rama jaja i larvica (tzv. šok terapija)). Dobio finu sparenu mladu maticu. Došle mi neke mušterije da kupe društvo, ja im otvarao i pokazivao i uklupčaše mi maticu, već je bilo 5 ramova legla. Opet matičnjaci, kiša i velika mogućnost nesparivanja, ali uspjelo i danas je postavio u: P1+H.R.+M1. Sad guramo do kasne jeseni pa da vidim koliko sam pogriješio. No, nije bio samo ovaj belaj: oplodnjaci, nukleusi, početnici..., ali živ sam još.

Pozdrav, svako dobro!

P.S.
Jučer me zove prijatelj da mi strese roj u moju osmoramnu košnicu, i stresli smo. Gledao je Japanku s prozorima i sedmoramnu i odmah je otišao praviti, a dobar je majstor.
Debejac

Prethodna

Natrag na Izdvojeno...

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.