Sve moje greške

Zasebni pčelarski kutak...
Pravila foruma
Za pčelarke i pčelare koji žele imati svoj osobni kutak unutar foruma !
Svatko može ovdje otvoriti svoj osobni kutak i uređivati (moderirati) ga po želji !

Re: Sve moje greške

PostPostao/la Veli Jože » 19 sij 2012, 20:15

Drago mi je da je situacija razjašnjena - mislim da nema razloga za ljutnju i loše vibracije već upravo suprotno:

Ljudski je griješiti, ljudski je priznati svoju pogrešku, ljudski je ispričati se i ljudski je oprostiti ! :D :D :D

Tako da se svim snagama, cijelim bićem, možemo posvetiti onome što nas najviše interesira, a to je pčelarska problematika.

Pozdrav svima i idemo dalje s istim elanom kao i do sada !

:love :love
Uvijek svima na raspolaganju, uvijek svima na usluzi !
Veli Jože
Site Admin

PostPostao/la Debejac » 31 sij 2012, 02:41

Ah,
Pa kud baš u "mom" kutku nađoste raspravljati o g... i p...?!
E-eee, Vupi, Vupi! Kad budeš sticao imunitet, ja ću ti kao prijatelj pomagati: držaću ti fige, ali iza ćoška.

Da se malo vratim temi. Ne moram ići redom. Bio sam htio ispričati kako mi je mlađi sin stresao roj na glavu, ali mi nešto drugo naumpade. Riječ je o mojoj ćoravosti.
Već sam rekao da sam dvojicu sinova odgojio uz pčele (žao mi je što to sada ne vole!!!). Stariji je detaljista, mlađi brzac. Jednom prilikom farbam ja maticu u aparatu, a stariji sin dreknu mi poviš glave: "Ma, šta radiš, nije tu!" , a ja ga hujljivo otjerah od sebe, govoreći mu: "Ti znaš, ti ćeš me učiti! A ko je to tebe naučio?!" i dok to govorim, puštam maticu iz aparata na satonoše. Obojica sinova popadaše od smijeha, a i ja se priključih. Umjesto gdje treba, ja maticu obilježio na zatku.
Inače, taj stariji je sklon detaljima. Tako, kad god se meni i mlađem sinu bilo zanedalo pronaći mladu maticu, stariji bi podbadao: "A ja majstora!", na što bih ja redovno dobacio "majstorčino, 10 maraka ako je nađeš za 10 minuta, a 10 meni ako nenađeš!". Redovno je odnosio opkladu, samo ne znam da li je shvatio šta sam ja stvarno htio.

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la Debejac » 31 sij 2012, 03:03

Željko,
Kako mi je promaklo ovo o tvojih 12 zajednica tamo na prvoj strani ove teme? Ma, nije mi moglo promaći, jer bih na takvo što uvijek reagovao, nego sam zaboravio ("život po mjeri čovjeka?!").
Hajde mi malo pojasni taj pokušaj vraćanja prirodi ako nije problem i ako ti nije mrsko, ali što detaljnje. Napiši roman, pročitaću ga. Ne da mi mira to prirodno. Stalno mislim o tome i samo o tome.

S tvog kraja je i Rudi Paulović, koji tipuje samo na prirodno, a naslanja se na Oscara Peronea.

Pozdrav, svako dobro!

A sad malo slika:
Sin Anis i pletara 1.JPG

Pčelinjak, proljeće 5, A.JPG

Etaža, jesen 2011., A.JPG

Pčelinjak zimi 1 A.JPG
Debejac

PostPostao/la Debejac » 31 sij 2012, 20:38

Kolege,
U gornjem postu vidite napokon i slike, ali ne zahvaljujući mojoj pameti oko postavljanja slika (još to nisam savladao), nego zahvaljujući dosjetljivosti. Naime, zaposlio sam našeg domaćina Ivicu, tako što sam mu meilom proslijedio slike, a on ih postavio. Pošto ničije ljudstvo ne treba kriti, ovom prilikom mu se i kao domaćinu i kao čovjeku zahvaljujem.

Pojašnjenje:
1. slika - moj stariji sin sa pletarom
2. slika - moj nekadašnji pčelinjak u rano proljeće (samo dio; fale dva reda duž cijele ograde od 30 m)
3. slika - moja sadašnja društva na etaži
4. slika - moj nekadašnji pčelinjak zimi

Na trećoj slici, slijeva nadesno su: LR, Alpska, LR, DB, DB, RV, Fodorčenkova dvomatična, Vitvitskijeva, DB na PN-ovima, LR, Osmougaona u LR-u (samo satonoše, 13 ramova), Warre, IBN, RV, LR.

Pravo šarenilo, a biće još šarenije.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la trefst21 » 31 sij 2012, 21:37

nema ti se tu puno pričat moje neznanje a niko da mi kaže da tako nemože :oops: mislija sam ono ka ostavi pčele neradi ništa ono šta ostane (priživi) zimu valja ostalo loše e sad i ja znam da nemože tako :bananas zato i ponavljam ove godine gradivo i to za sada uspješno iako ovi led me malo brine iako imaju sve i dobro su utopljene (mislim da je kod mene leglo već odavno krenulo)
vratiti se prirodi neznači nebrinuti se o pčelama već naprotiv triba ih maziti i paziti :love a kraj njih pronalazim neki svoj mir (tko to može platit) :krigle
ps valjda to svi mi osjećamo i pčele snama ;)

nije sevdah al ipak 60 -te 8-)

http://youtu.be/Mzy_BEzlHWI
živi pusti druge da žive i nesmetaj previše Željko M
trefst21

PostPostao/la DB_happy » 31 sij 2012, 21:37

Esade, hvala i tebi na lijepim riječima ! :D

:krigle
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

PostPostao/la trefst21 » 31 sij 2012, 21:47

alo debejac ovo pod tri je ludilo od košnica koja raskoš bravo

ove godine planiram kupit par pletara i u njih naselit prirodne rojeva pa onda možda te počnem kopirat ima kod tebe materijala a tražim i panj :krigle
ps a i ivica ima ideja :idea: :idea: :idea:
trefst21

PostPostao/la Debejac » 01 vel 2012, 00:09

trefst21 je napisao/la:alo debejac ovo pod tri je ludilo od košnica koja raskoš bravo

ove godine planiram kupit par pletara i u njih naselit prirodne rojeva pa onda možda te počnem kopirat ima kod tebe materijala a tražim i panj :krigle
ps a i ivica ima ideja :idea: :idea: :idea:

Hvala za muziku. Neka i ja malo proširim repertoar.
Dobro si rekao da pčele treba pazit i mazit. Zato sam te i pitao jer stalno o povratku na prirodno razmišljam.
Ako ćeš pletare, onda napravi i kranjić (daščara), poslaću jednom sliku i nje i panja, a i panja donesenog iz šume s pčelama unutra.
Heh, da si bliže, zatrpao bih te šupljim panjevima: daidža mi ima svoju pilanu (50 m od mene), a stalno prolazim pored šumskog skladišta drva za ogrjev i redovno viđam šuplja stabla.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la trefst21 » 01 vel 2012, 14:03

nismo mi ni tako daleko prošle godine san bio par puta u b i h imam prijatelja rodom iz novog travnik pa se svako malo zaletimo tamo na ćevape :D a ja sam ti i tako kočijaš (trenutno)pa mi nije problem sist i zaletit se pogotovo ako nisi daleko od travnika :krigle evo baš smo juče dogovarali put u livno možda me put nanese u vidoše ;)
ps kad ovi kijamet prođe triba doć vidit lipote tvog kraja
trefst21

PostPostao/la Debejac » 01 vel 2012, 15:44

trefst21 je napisao/la:nismo mi ni tako daleko prošle godine san bio par puta u b i h imam prijatelja rodom iz novog travnik pa se svako malo zaletimo tamo na ćevape :D a ja sam ti i tako kočijaš (trenutno)pa mi nije problem sist i zaletit se pogotovo ako nisi daleko od travnika :krigle evo baš smo juče dogovarali put u livno možda me put nanese u vidoše ;)
ps kad ovi kijamet prođe triba doć vidit lipote tvog kraja

Iz Novog Travnika eto te kod mene za 45 minuta.
Vidoši? Tamo ima jedan pčelar Stipo, i ovdje je na forumu član. Znaš li ga? Da ne ideš kod njega?

Javi se na p.p. pa ću ti dati broj mobilnog da mi javiš ako budeš dolazio.

Neki od kolega su otišli u Sloveniju, ja nisam mogao, pa ćemo vidjeti jesu li štogod pametno ili lijepo vidjeli.

Kažeš kijamet. Jeste baš tako, najavljuju i gore, a pčele već zadugo nisu mogle na pročisni let (?!).

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PrethodnaSljedeća

Natrag na Izdvojeno...

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.