Sve moje greške

Zasebni pčelarski kutak...
Pravila foruma
Za pčelarke i pčelare koji žele imati svoj osobni kutak unutar foruma !
Svatko može ovdje otvoriti svoj osobni kutak i uređivati (moderirati) ga po želji !

Re: Sve moje greške

PostPostao/la Veli Jože » 21 vel 2012, 22:24

Anis u vikendici 1, A.JPG
Anis u vikendici 1, A.JPG (118.38 KiB) Pogledano 1997 put/a.

Kombinacije 2, A.JPG
Kombinacije 2, A.JPG (126.83 KiB) Pogledano 1997 put/a.

Alpska, jesen 2011., A.JPG
Alpska, jesen 2011., A.JPG (132.95 KiB) Pogledano 1997 put/a.

IBN, ram, A.JPG
IBN, ram, A.JPG (136.17 KiB) Pogledano 1997 put/a.

LR,osmoug., 5 A.JPG
LR,osmoug., 5 A.JPG (140.42 KiB) Pogledano 1997 put/a.

Korpa,kofer,dimilica, AB.JPG
Korpa,kofer,dimilica, AB.JPG (126.71 KiB) Pogledano 1997 put/a.

Brndin nukl., + 16, A.JPG
Brndin nukl., + 16, A.JPG (115.95 KiB) Pogledano 1997 put/a.
Uvijek svima na raspolaganju, uvijek svima na usluzi !
Veli Jože
Site Admin

PostPostao/la Debejac » 21 vel 2012, 23:01

Ivica, hvala za postavljene slike!

Priznajem, ja sam definitivno najsmotaniji član foruma (eh, i ja u nečemu prvi). Mučim Ivicu jer ne znam postaviti slike pa mu pošaljem na meil, on ih postavi ovdje u moju temu, a ja onda naknadno pojašnjavam slike (trostruki posao). Ma da, nije mi majka badava stalno ponavljala: "Ti imaš dva zvrka na glavi i vazda mi je bila zvrka s tobom!"

Pojašnjenje gornjih slika:

1. slika - Vupi, Željko, Ivica..., evo gdje i ja ponekad odmorim, zaspem, osluškujem, uživam. Na slici je stariji sin. Fali još puno "novčića". Uh!!!
2. slika - Prva slijeva je Alpska (otvoreno gornje leto na P1). Do nje je LR u kombinaciji sa PN-ovima (po 1 PN i u plodištu i u medištu). Treća slijeva je DB sa PN-om i na njoj alpska koju naseljavam iz DB-a (naselio i zazimio). Četvrta je isto DB, ali plodište od dva PN-a i iz njih opet naseljavam alpsku. Peta je LR (trenirao ih Snelgrovom daskom).
3. slika - Evo alpske ujesen između dvije LR. Zadnji put kad sam je gledao bila je super (slikao sam). Ako mi Brnda vidi otvoreno donje leto, biće belaja (Ivica, začepi ga nekako; ha-ha).
4. slika - Vidite ram IBN-a (Ivan Brndušić Nukleus). Obratite pažnju na donju letvicu. Debljina 5 mm i visina 10 mm pa pčele preko nje grade saće i NEMA smrtnog prostora, a satonoša je od hrastovine i debljine 8 mm.
5. slika - Znate da volim čačkati. Tako sam LR preradio u osmougaonu s prirodnim saćem (mislim da ona neće preživjeti; zakasnio).
6. slika - U toj korpi ide sve sa mnom među pčele: priručni dnevnik, sirće, rijedak sirup, kafezi, obilježivač i markeri, ekserići, četka, spužva, lupa, kliješta itd., pa ne moram trčati u kućicu ni po šta. Zgodna, a nije teška (imam i istu takvu žutu, ali ona služi samo za branje ljekobilja i voća; tad izgledam kao kakva hanumica).
7. slika - Brndin nukleus (uh, opet donje leto!?). Ovako sam ga i zazimio, samo što sam zatvorio donje leto. Zadnji put ga gledao i slikao prije 30-ak dana, bio više nego super.

Eto, pokušavam nekako etapno upoznati vas o svom radu i belaju. Valjda ću nešto i uspjeti.

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la vupi » 21 vel 2012, 23:23

LIJEPO!

Lako ti je odmoriti ležeći , a da probaš sjedeći ? :lol: ;)

Ti si se pobrinuo da imaš od svake vrste po koju,pa koliko onda vrsti vrcaljki imaš ? ;) :lol: :krigle

Jesu li sada sve pune , žive i zdrave ?
vupi

PostPostao/la Debejac » 22 vel 2012, 00:06

vupi je napisao/la:LIJEPO!

Lako ti je odmoriti ležeći , a da probaš sjedeći ? :lol: ;)

Ti si se pobrinuo da imaš od svake vrste po koju,pa koliko onda vrsti vrcaljki imaš ? ;) :lol: :krigle

Jesu li sada sve pune , žive i zdrave ?

Filozofska narodna: "Kad ništa ne radiš, a ti sjedi; kad si već sjeo, a ti lezi; a kad si već legao, pa onda i zaspi."
Znaš, baš volim da imam različite košnise, premda je to dobar problem. No, da mogu, naselio bih ih 50-ak različitih i uživao. No, jedno su želje, drugo stvarnost.
Vrcaljku sam prodao (rosfrajna DB). Ako zatreba, idem na drvenu presu (ne može prirodnije).
Zasad sve dobro. Ali, znaš šta je slijepac rekao? "Najvolio bih da vidim!" Prvi proljetni pregled reći će istinu.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la Veli Jože » 22 vel 2012, 22:37

Zimske pripreme 2, A.JPG
Zimske pripreme 2, A.JPG (37.54 KiB) Pogledano 1967 put/a.
Uvijek svima na raspolaganju, uvijek svima na usluzi !
Veli Jože
Site Admin

PostPostao/la vupi » 22 vel 2012, 23:05

Jesu li to pripreme za vrt ili imam krive naočale ? Uskoro i ja startam sa presadnicama , ali u kontejnere od stiropora pa pod staklo , samo da malo popuste ove sparine . :lol:
A ni brada se ovdje ne vidi ,a nedavno sam je vidio na nekom filmiću ali kroz pčelarsku kapu ili je opet dioptrija u pitanju :?:
vupi

PostPostao/la Debejac » 22 vel 2012, 23:32

vupi je napisao/la:Jesu li to pripreme za vrt ili imam krive naočale ? Uskoro i ja startam sa presadnicama , ali u kontejnere od stiropora pa pod staklo , samo da malo popuste ove sparine . :lol:
A ni brada se ovdje ne vidi ,a nedavno sam je vidio na nekom filmiću ali kroz pčelarsku kapu ili je opet dioptrija u pitanju :?:

E-he,
Kaži mi da ti kažem. Zato sam i rekao Ivici da postavi sliku s pitanjem: "Šta ovo ja radim?", ali je Ivica zaboravio postaviti pitanje.
Eh, da vidimo sposobnost detaljisanja (provjera starosti i dioptrije). Željku će ovo biti drago.

Samo ću bradu pojasniti. Volio bih svaki put šamar dobiti, nego se obrijati, ali me žena stalno bocka: "Pa, bolan, nije fina, sijeda, puno te postara, a ja hoću da si mi fin" i sl. pa se onda obrijem, a ko zna, možda i laže.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la vupi » 22 vel 2012, 23:47

Prije dvije godine dobio sam sjeme od paradajza, čovjek ga nahvalio, pa sam ga prošle godine posadio .
Nećeš vjerovati jednoga sam vagao i imao je 82 dkg, a sjemenki u njemu za malu kavenu žličicu -sve ostalo meso .
Tako sam se prevario kada sam ostavljao one ljepše za sjeme ,misleći da će biti dosta pa kada sam ih očistio vidio
sam da je vrlo malo sjemenki , ali ove godine ću ostaviti više pa da se nađe i za prijatelje . :krigle
vupi

PostPostao/la Debejac » 23 vel 2012, 00:08

Vupi,
Mislim da smo imali isti paradajz. Upravu si, sjemenki skoro ništa, ali je zato ukusom ravan mesu. Pozivam za svjedoka ženu i komšiju, imao sam jedan 850 g. Taj komšija me molio da mu ga dam pa da se hvali, i dao sam. Tad sam imao svoj osrednji plastenik i radio sam kao kakva ženica: paradajz, paprika (babura, roga i feferon), krastavac (kumarovka), patlidžan i salata sve dok mi nije dodijalo i dok nisam shvatio da sam budala: sve komšinice, snahe, rodice ... dolazile i svima ista priča: "Mašala, nema niko ovako...", a ja natrpam u kesu. Ja radim, one hvale i jedu. E, tako nije više. Najzanimljiviji mi je onaj dekorativni paradajz.
Znaš one paradajziće na vrhovima stabljike krompira ujesen? E njih sam uzimao, sušio sjeme (slično paradajzovom) pa sadio i dobijao nultu reprodukciju. Odlična stvar, samo pukoše krsta/križa. Ma, bilo je svega, svukud me đavo vodao.

Evo još jedne moje budalešćine. Kad pojedem krušku, jabuku, dunju (iz prodavnice), košpice osušim i posadim. Hoću nešto da vidim. Tako sam nešto probao s patuljastim voćkama, koje su dvostruko kalemljene, itd., itd. Vražja posla, je l' da?

Jeste, na onoj slici je rasad, najviša stabljika je kesten, a one makarone, e to su ti voštani počeci matičnjaka za proizvodnju matica i matične mliječi. Postaviću bolju sliku.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la vupi » 23 vel 2012, 00:27

Tad sam imao svoj osrednji plastenik i radio sam kao kakva ženica: paradajz, paprika (babura, roga i feferon), krastavac (kumarovka), patlidžan i salata sve dok mi nije dodijalo i dok nisam shvatio da sam budala: sve komšinice, snahe, rodice ... dolazile i svima ista priča: "Mašala, nema niko ovako...", a ja natrpam u kesu. Ja radim, one hvale i jedu. E, tako nije više.

Ja nemam puno takovih ,samo jedna i ta me naučila pameti .
Prolazi putom uz moj vrt i šeta čuku i tako po dva puta na dan i sve kuka kako je bolesna ,pa nadoda kako mi je vrt lijep ,
pa što je to pa što je ono .
A ja dobar ( i budala ) pa joj nasiječem salate ( žao mi da ne propadne ,ima i viška ) ,krastavce i još nekih "darova" a ona sve hvali do neba .I tako nekoliko puta ,dok se nisam opametio . :oops: :lol:
Ma zamisli ona šeta čuku ( haskija ) i bolesna je ,a ja se grbim po cijeli dan i zdrav sam -ČUDO??? :lol:
vupi

PrethodnaSljedeća

Natrag na Izdvojeno...

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.