Sve moje greške

Zasebni pčelarski kutak...
Pravila foruma
Za pčelarke i pčelare koji žele imati svoj osobni kutak unutar foruma !
Svatko može ovdje otvoriti svoj osobni kutak i uređivati (moderirati) ga po želji !

Re: Sve moje greške

PostPostao/la trefst21 » 24 vel 2012, 22:06

evo maloprije se vrati iz siverića dva dana nisam ušao u kuću
vrime milina mislim da je danas bilo 18˙C
pogledao sam na brzinu u par košnica i vidio leglo a čini mi se da je bilo i malo unosa neznam od čega
sad sam siguran da sam zahvaljujući ivici i njegovom razgovoru o stavljanju pogače u 12 misecu i druge u prvom pogodio jer u košnicama ima meda ali samo na krajnjim okvirima pa bi sigurno nastradale bez pogača
bravo za nas :bananas
ps malo se pripremam za proliće a i na godišnjem sam pa guštam
vupi danas dva piva sa pogledom na košnice neprocjenjivo ;)
živili mi :krigle
živi pusti druge da žive i nesmetaj previše Željko M
trefst21

PostPostao/la vupi » 24 vel 2012, 23:14

trefst21 je napisao/la:evo maloprije se vrati iz siverića dva dana nisam ušao u kuću
vrime milina mislim da je danas bilo 18˙C
pogledao sam na brzinu u par košnica i vidio leglo a čini mi se da je bilo i malo unosa neznam od čega
sad sam siguran da sam zahvaljujući ivici i njegovom razgovoru o stavljanju pogače u 12 misecu i druge u prvom pogodio jer u košnicama ima meda ali samo na krajnjim okvirima pa bi sigurno nastradale bez pogača
bravo za nas :bananas
ps malo se pripremam za proliće a i na godišnjem sam pa guštam
vupi danas dva piva sa pogledom na košnice neprocjenjivo ;)
živili mi :krigle

:krigle :D :krigle
vupi

PostPostao/la DB_happy » 25 vel 2012, 00:11

Debejac je napisao/la:
vupi je napisao/la:Izgleda da ću morati imati toliko naočala koliko i ti dnevnika. :?: :lol: :krigle

Ma, nećeš. Jednostavna odgonetka: dvogled, ali naopako (izaberi smajlić).
Kao, ti si mi nešto mlađi i bolje pamtiš? Željko, kaži mu. Znaš kad je dedo trebao u wc pa stao nasred sobe i kaže ženi: "Ma, ne znam jesam li poš'o il' doš'o?"
Gdje su nam Ivek i Željko?

Pozdrav, svako dobro!

Dečki, evo i mene, ravno iz radionice ! :lol:

Esade, sjećaš li se kad si mi prošle godine rekao da požurim s predstavljanjem samogradnje DB_505 košnice ? Evo upravo sada radim na novim DB_505 podnicama - prije će se pojaviti ovdje na forumu, nego na pčelinjaku ! 8-) :bananas

:krigle
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

PostPostao/la Debejac » 25 vel 2012, 01:49

Ivica,
Vjeruješ li da sam te baš htio pitati šta radiš jer si mi rekao da te moje radno odijelo ponukalo. Stavljaj slike, a kad ja uđem u radionu, vidjećeš derneka.

Željko, dva piva su dva piva - bravo. Samo, dogodine ne dozvoli da pogačama spašavaš društva. Ima boljih načina. I nemoj se naljutiti što ću sada reći: jadno je društvo koje spasimo pogačom, premda ja u spašavanje pogačom i inače ne vjerujem jer će to kad-tad u nekom obliku presjesti.
Moj prijatelj je danas svakom društvu dao po 2,5 kg pogače, samo što su kod njega obične hranilice pa je pogača iznad na lesonitu te je društvo može uzimati tek kad otopli, dakle njima ne spašava društva, nego je to podsticaj, ali sam ja opet protiv jer je to podsticaj u nevrijeme, što pčele u prirodi nemaju i ne rade. No, on ima 130 društava, živi od pčela i tu se priča mijenja iz temelja. Tu sam školu prošao i ne bih više nipošto. Ostajem hobista, dovoljno mi je da sjedim ispred, pušim, pijuckam kahvu (Željku, Vupiju i Ivici pripremio bih krigle) i uživam.

Pozdrav, svako dobro!
Zadnja izmjena: Debejac; 25 vel 2012, 02:51; ukupno mijenjano 1 put/a.
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la Debejac » 25 vel 2012, 02:38

ATL, gori mi duša 1,A.JPG[/attachment]
ATL 4, A.JPG
ATL 1, A.JPG
[attachment=2]Pošto sam maloprije govorio o ATL-u, evo sada koja nevesela slika. Uvijek govorim iz iskustva i vlastite muke. Nisam bez razloga jednoj slici dao ime: "ATL gori mi duša!"
Zamislite kako mi je bilo u toj noći dok sam sam sjedio i palio i gledao kako gori moj trud, želje, dio duše. A kako mi je bilo prije toga jer sam ih morao sumporom pogušiti?! Nikad takav mrtvački znoj i razočarenje nisam doživio, nikad. A tek kad su izgorjele, shvatio sam nešto za što je već bilo kasno. Dakle, opet greška.
Kad tada nisam poludio, neću nikad više. Kasnije mi je malo falilo da sve popalim - granica ludila. Shvatate li to? Ne dao bog nikome, ni mom dušmaninu!!!

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la trefst21 » 25 vel 2012, 08:50

o koja tuga rastuži me esade :(
valjda je tako moralo bit :x
a sad o pogačama:
1. prošle godine kupio dvi košnice za novi početak
2.nadao se bar pokrit trošak -godina katastrofa minus
3.kad nema meda odlučio povećet broj - razrojio te dvi košnice i napravio 5 novih zajednica (naravno prihrana cilu godinu šećernim sirupom)
4.od mojih prijatelja pčelara dobio na poklon 4 roja
5.sve ukupno 11 zajednica (ta jedanaesta pripojena drugoj košnici koja mi je ostala bez matice)
6.cili 6. 7. 8. misec žega sve spalilo nigdi zelena lista a kamoli unosa
7.krajem 8. miseca ka ono krenija vrisak bilo ga tjedan dana i onda opet sve sprženo
8.da nisam prihranjivao cilu godinu šta sa sirupom šta sa pogačama imao bi broj zajednica cca 0
9.znam da pogače nisu nako sritno rješenje ali zaliha meda nisam imao tako da nisam imao nekog izbora
10.uspio sam da mi za sada zajednice prižive i to smatram mojim uspjehom (trud se isplatio imam pčele trenutno žive i zdrave) :bananas
11.ove godine ako bude sve kako triba sigurno ću pčelama ostavit njihovo a meni ako bude ;)
ps
savjeti vas ovdje sveprisutnih dali su mi nake nove spoznaje o pčelama i o pčelarstvu a sve se to kod mene nekako posložilo mislim dobro
zahvalan sam za ona mala slova koja ne čita svak a ja upravo to tražim ono između redova koje nigdi ne piše
siguran sam da ću od ove godine krenuti vašim stopama znači što prirodnije i ugodnije po naše terapeute :love
pčelarstvo mi je neki moj duševni mir tako sebe dovodim u stanje da izržim sve ove današnje zulume i punim baterije jer ono pivo je daleko više od piva
a jesam se raspisa uf živilili mi i ja skupa svama :krigle
trefst21

PostPostao/la vupi » 25 vel 2012, 11:54

Esade :
Pa zašto si spaljivao i saduke ??To nije trebalo ,samo si trebao spaliti okvire ,a sve ostalo si mogao dezinficirati ( dobro ostrugati i opaliti ).
I ja sam prošao to isto iza rata ;kuga mi je zahvatila cijeli pčelinjak od 22 LR košnice ,i sve sam morao pogušiti i sve okvire spaliti .
Desilo se to iza rata jer je u okolici za vrijeme rata ostalo zapuštenih košnica ( na selu po par komada ) i to nije niko zbrinjavao kada bi uginule ,pa su tako moje išle u grabež i tako donjelje i gnjiloću .
Nakon toga sam opet morao sve izpočetka .
Ako ti ovo može biti utjeha,Znaš kako mi je bilo ... :(
i još nešto : ima i onih koji neće priznati ,a ni ne saniraju stanje u najkračem roku ,pa tako dolazi
do zaraze u krugu doleta pčela .

Od onda ,kod svakog pregleda najviše obraćam pažnju na leglo i svaka i najmanja sitnica me sekira .Teško je to stalno imati u podsvjesti ,
jer ko se jednom opeće i na hladno puše .Možda to mora tako i biti ?? Uvijek spreman i zapet ko puška,
znaš da neprijatelj nikad ne spava . :lol:
vupi

PostPostao/la Debejac » 25 vel 2012, 20:13

trefst21 je napisao/la:o koja tuga rastuži me esade :(
valjda je tako moralo bit :x
a sad o pogačama:
1. prošle godine kupio dvi košnice za novi početak
2.nadao se bar pokrit trošak -godina katastrofa minus
3.kad nema meda odlučio povećet broj - razrojio te dvi košnice i napravio 5 novih zajednica (naravno prihrana cilu godinu šećernim sirupom)
4.od mojih prijatelja pčelara dobio na poklon 4 roja
5.sve ukupno 11 zajednica (ta jedanaesta pripojena drugoj košnici koja mi je ostala bez matice)
6.cili 6. 7. 8. misec žega sve spalilo nigdi zelena lista a kamoli unosa
7.krajem 8. miseca ka ono krenija vrisak bilo ga tjedan dana i onda opet sve sprženo
8.da nisam prihranjivao cilu godinu šta sa sirupom šta sa pogačama imao bi broj zajednica cca 0
9.znam da pogače nisu nako sritno rješenje ali zaliha meda nisam imao tako da nisam imao nekog izbora
10.uspio sam da mi za sada zajednice prižive i to smatram mojim uspjehom (trud se isplatio imam pčele trenutno žive i zdrave) :bananas
11.ove godine ako bude sve kako triba sigurno ću pčelama ostavit njihovo a meni ako bude ;)
ps
savjeti vas ovdje sveprisutnih dali su mi nake nove spoznaje o pčelama i o pčelarstvu a sve se to kod mene nekako posložilo mislim dobro
zahvalan sam za ona mala slova koja ne čita svak a ja upravo to tražim ono između redova koje nigdi ne piše
siguran sam da ću od ove godine krenuti vašim stopama znači što prirodnije i ugodnije po naše terapeute :love
pčelarstvo mi je neki moj duševni mir tako sebe dovodim u stanje da izržim sve ove današnje zulume i punim baterije jer ono pivo je daleko više od piva
a jesam se raspisa uf živilili mi i ja skupa svama :krigle

Željo,
Tako je kako je, a ja volim istinu koja nije uvijek lijepa. Ako se duže zadržim, iznijeću sve što sam doživio pa, valjda će nekome pomoći, a imamo i novog člana koji će i sam imati šta da kaže ako htjedne.

Znaš, nas nekoIiko pčelara skoro svakodnevno sjedimo u jednom kafiću pa razmjenjujemo mišljenja, informacije, novosti, dogovaramo se...; raspon godina od 30-ak do više od 80 (Ibro, najstariji pčelar; imamo i hodžu i popa kao pčelare, još samo jednog fratra da propčelarimo; ako bi bio neki voljan, poklonio bih mu start za početak).

Danas me pogodila jedna istina: još jedan kolega ostao bez 45 zajednica. Odmah mi je dan krenuo nakrivo, a izgleda da to nikako nije usamljen slučaj. Teško je nešto lijepo čuti.

Drago mi je što nisi pogrešno protumačio moj post o pogačama te se nisi naljutio zbog toga, i ne trebaš jer nikad neću kazati nešto što nije istina ili iz nekih pogrešnih namjera. Sve si mi objasnio i sve je opravdano stavkama 6, 7, 8, 9, i 10, a najdraža mi je ona pod 11. Tu ti želim svu sreću.

I kod nas je bila žega. Ustvari: kiša-žega; iz krajnosti u krajnost pa su kod pojedinaca društva umirala od gladi usred sezone (moj prijatelj pop i još neki).
Znam ja dobro kakva su i koliko vrijedna dva piva koja spominješ: takvih piva nema u prodavnici, moramo ih sami sebi obezbijediti. E, tu je naše najveće bogatstvo.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la trefst21 » 25 vel 2012, 23:20

esade razumim te potpuno jer i ja sam takav nekad ljudima bude i neugodno kad nešto direktno kažem bez okolišanja ali zato oni koji me poznaju znaju da kad nešto kažem iza toga stojim
nevolim glumit zato i jesam na ovom forumu jer svako ima pravo iznit svoje mišljenje bez obzira sviđalo se to kome il ne bujrum :krigle
ps dobro si rekao da je danas teško čuti nešto dobro iskreno mi je žao što su ti ljudi izgubili toliko pčela i to već postaje zabrinjavajuće jer koliko čujem i kod nas je slično ta tvoja otvorenost je ono što mi se odmah svidilo kod tebe :) i zbog toga se sigurno neću naljutit
trefst21

PostPostao/la Debejac » 26 vel 2012, 00:36

trefst21 je napisao/la:esade razumim te potpuno jer i ja sam takav nekad ljudima bude i neugodno kad nešto direktno kažem bez okolišanja ali zato oni koji me poznaju znaju da kad nešto kažem iza toga stojim
nevolim glumit zato i jesam na ovom forumu jer svako ima pravo iznit svoje mišljenje bez obzira sviđalo se to kome il ne bujrum :krigle
ps dobro si rekao da je danas teško čuti nešto dobro iskreno mi je žao što su ti ljudi izgubili toliko pčela i to već postaje zabrinjavajuće jer koliko čujem i kod nas je slično ta tvoja otvorenost je ono što mi se odmah svidilo kod tebe :) i zbog toga se sigurno neću naljutit

Obradovao si me, na tome ti hvala. Idemo dalje. A što se tiče belaja oko pčela, ima toga još, žao mi je kao i tebi, ali ima.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PrethodnaSljedeća

Natrag na Izdvojeno...

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.