trefst21- AMADEO 3 - Siverić

Zasebni pčelarski kutak...
Pravila foruma
Za pčelarke i pčelare koji žele imati svoj osobni kutak unutar foruma !
Svatko može ovdje otvoriti svoj osobni kutak i uređivati (moderirati) ga po želji !

Re: trefst21- AMADEO 3 - Siverić

PostPostao/la trefst21 » 03 stu 2016, 22:08

nukleus.jpg
nukleus.jpg (163.67 KiB) Pogledano 2217 put/a.

roj FESB.jpg
roj FESB.jpg (65.4 KiB) Pogledano 2217 put/a.

žirafa.jpg
žirafa.jpg (196.17 KiB) Pogledano 2217 put/a.

:krigle mi
živi pusti druge da žive i nesmetaj previše Željko M
trefst21

PostPostao/la DB_happy » 04 stu 2016, 21:36

Željko, prekrasne fotke! :D :bravo :bravo

Evo jedne domaće, za pčelice: 8-) :)

Steppenwolf - Born To Be Wild

https://www.youtube.com/watch?v=rMbATaj7Il8

:krigle :krigle
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

PostPostao/la Debejac » 01 sij 2017, 19:46

Čoče, gdje si ti? Kakve li ti terete guraš?

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la trefst21 » 22 vel 2017, 23:46

pozdrav ekipi

ja dobro malo se odmaka od ove suvremene tehnike ono ka došlo mi eto

neznam dal sam pisa ode na forumu 2015 bila katasrofa negdi pokupija Američku gnjiloću 20 košnica vatra progutala

no dobro sve sam to sredija na vrime i na najsigurniji način uredno prijavio i odradio sa veterinarima a i sa pćelarima iz udruge
pogotovo preventive radi prigledali sve pčelinjake iako moje skromno mišljenje AG se skriva taji kao neka sramota a u biti se radi samo gore
i godinama se bolest širi i pravi probleme

a sad i nešto dobro

2016. kupio 10 nukleusa u veljači do svibnja doveo ih u stanje 3 nastavka par i na četiri
do 01.07. razrojio uhvatija rojeva sveukupno 31 kom izvrca 190 kg meda i na kraju zazimio 27 društava
za godinu koju svi proglašavaju jednom od najgorih meni bila dobra MAŠALA
prošli vikend doda sam pogaču i sad mogu reći da su mi svih 27 društava živo

:bananas :bananas :bananas

živili mi
Privitak/ci
Jack Daniels2 čaše.jpg
Jack Daniels2 čaše.jpg (66.37 KiB) Pogledano 2135 put/a.
trefst21

PostPostao/la Tokito1969 » 23 vel 2017, 00:24

Eto baš mi je drago da si uspio, ali i da si se vratio :krigle :krigle :krigle
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PostPostao/la vupi » 23 vel 2017, 10:14

pogotovo preventive radi prigledali sve pčelinjake iako moje skromno mišljenje AG se skriva taji kao neka sramota a u biti se radi samo gore

Željko :
Ovo je prava istina ! :bravo

Mišljenja sam ipak da na svakom pčelinjaku postoji AG i samo čeka povoljne uvjete pa da se razmaše i stvori pravu zarazu !
I mi LJUDI nosimo u sebi viruse i bakterije raznih boleština ALI naš imunitet sve drži pod kontrolom ,
pa kada organizam oslabi i imunitet padne dolazi do bolesnog stanja .
Tako je i sa pčelama , dok su zdrave i jake bolest se ne manifestira .
A i HIGIJENA na pčelinjaku ima dodatnu važnost u svemu tome !

:krigle :krigle :krigle
vupi

PostPostao/la trefst21 » 23 vel 2017, 18:30

Slažen se stobomn Vupi da bolest napada slabi organizam kako kod ljudi tako i kod pčela i u tome je
problem jake napadnu slabe i zaražene košnice(grabež) te prinesu zarazu u zdrave koje nakon toga propadnu za nekih misec do dva.
Najgore od svega je što se ti slabići sakrivaju odnose sa pčelinjaka tako i kad dođe kontrola i sl. nema zaraze pčelinjak čist a šta su te pčele inkubator zaraze za druge pčelare nije tog briga i ako neko prijavi bolest ispadne Pedro i krivac za AG .
veterinarske službe svoj posao rade aljkavo i ne približavaju se košnicama tako da vrlo lako se može frizirati stanje u pčelinjaku a to nesavjesni pčelari itekako koriste nazalost.

trefst21

PostPostao/la Debejac » 23 vel 2017, 22:38

trefst21 je napisao/la:Slažen se stobomn Vupi da bolest napada slabi organizam kako kod ljudi tako i kod pčela i u tome je
problem jake napadnu slabe i zaražene košnice(grabež) te prinesu zarazu u zdrave koje nakon toga propadnu za nekih misec do dva.
Najgore od svega je što se ti slabići sakrivaju odnose sa pčelinjaka tako i kad dođe kontrola i sl. nema zaraze pčelinjak čist a šta su te pčele inkubator zaraze za druge pčelare nije tog briga i ako neko prijavi bolest ispadne Pedro i krivac za AG .
veterinarske službe svoj posao rade aljkavo i ne približavaju se košnicama tako da vrlo lako se može frizirati stanje u pčelinjaku a to nesavjesni pčelari itekako koriste nazalost.

Neka si se odmakeo i odmorio. Ponekad je dobro da čovjek odmori i od samog sebe, sabere utiske, pribere snage pa onda opet u životnu problematičnu vrevu i žurbu.

Žao mi je što te snašao belaj, a ja te ponajbolje razumijem, no izuzetno mi je drago što nisi pokleknuo, no se uspravio i uspio, mada te je to koštalo živaca, čitaj: zdravlja, a za novac neću ni pitati jer zdrav sve može, a bolestan ima samo jednu želju i potrebu.

Da, mnogi kriju AG, i ja sam o tome na svim forumima javno govorio, a dobio sam dosta poruka da šutim, da ne talasam itd. Tad mi se sve poprilično zgadilo i tad sam se po ne znam koji put uvjerio šta su sve "ljudi". Kad nisam prestao govoriti, onda su me vrijeđali da ne znam raditi, da sam ja kriv itd., a godinu kasnije neki od kritičara obraćali su mi se za pomoć. Eto ti šta su ponekad ljudi.

Ja sam doživio dosta nelogičnosti i suprotnosti sa napisanim zaključcima, pa sam imao napad i na slabe, ali i na najjače bez ikakve grabeži, doživio i da se društvo samo izbori, koristio limun, bijeli luk, Lugolov rastvor, vršio namjerno zaražavanje, dezinfekciju, pretresanje, spaljivao, tržio pomož od neukih veterinara itd., itd. i ipak sam sam dogurao do željenog cilja, te tako na najteži način nešto naučio, ali ne bih bespotrebno to ponavljao i gnjavio, jedino ako te lično bude zanimalo, reći ću sve što mogne imalo pomoći, a ti pitaj ako te šta bude zanimalo, ti si moj drug. Usput, imaj na umu sljedeće: jedan stari pčelar je rekao da se on lahko s tim borio - ramove iz bolesnih raspodijeli po zdravim najjačim zajednicama i tako najbrže rješavao problem, a da nije ni znao šta je to tačno s čim se susreo, borio i izborio.

Još jednom - drago mi je da si se izborio.

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la DB_happy » 26 vel 2017, 21:46

Željko, i meni je drago da si se izborio i tako lijepo uspio! :D :D :bravo :bravo

O tim "pčelarima" nemoj brigati, nisu vrijedni ni spomena - sve su rekli Vupi i Esad, nije nikakva sramota doživjeti AG na pčelinjaku, sve je to za ljude...

Ova zima je prava katastrofa za DB_505 pčelice, gubici su oko 55% i tu nije kraj - danas smo Sanja i ja bili na našoj pčelarskoj skupštini i situacija je grozna kod mnogih, ne samo kod nas... :( :( Jasno, ima i svijetlih primjera, naš prijatelj Zvonko zasad je izgubio samo 4 zajednice od 120, koliko ih ima! :D :D :bravo :bravo

Evo malo da se nasmijemo:

Prije koji dan zove me čovjek na mob, umrle su mu sve 4 zajednice i moli da mu prodam bar dva roja na proljeće. A ja njemu kažem, "pa gdje mene nađe, ja ostao i bez posla i bez pčela, ne znam kako ću dalje"...

:krigle :krigle
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

PostPostao/la deva » 27 vel 2017, 12:30

trefst21 je napisao/la:pozdrav ekipi

ja dobro malo se odmaka od ove suvremene tehnike ono ka došlo mi eto

neznam dal sam pisa ode na forumu 2015 bila katasrofa negdi pokupija Američku gnjiloću 20 košnica vatra progutala

no dobro sve sam to sredija na vrime i na najsigurniji način uredno prijavio i odradio sa veterinarima a i sa pćelarima iz udruge

a sad i nešto dobro

2016. kupio 10 nukleusa u veljači do svibnja doveo ih u stanje 3 nastavka par i na četiri
do 01.07. razrojio uhvatija rojeva sveukupno 31 kom izvrca 190 kg meda i na kraju zazimio 27 društava
za godinu koju svi proglašavaju jednom od najgorih meni bila dobra MAŠALA
prošli vikend doda sam pogaču i sad mogu reći da su mi svih 27 društava živo

:bananas :bananas :bananas

živili mi

Živio Tref, prijatelju stari !

Baš je lijepo čuti da si dobro, također me raduje da posjeduješ solidan broj pčelica pa se imaš gdje opustiti :bravo .

Nadam se da je sve bliže i dan kada ćemo se opet vidjeti !

Sretno i medno ti bilo..

:krigle
Jedno stvarno bogatstvo je bogatstvo duše, ostala su dobra podložna velikim gubitcima.
deva

Prethodna

Natrag na Izdvojeno...

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.