Pčele su u glavi ...to su godine

Zasebni pčelarski kutak...
Pravila foruma
Za pčelarke i pčelare koji žele imati svoj osobni kutak unutar foruma !
Svatko može ovdje otvoriti svoj osobni kutak i uređivati (moderirati) ga po želji !

Re: Pčele su u glavi ...to su godine

PostPostao/la BeeRenata » 15 lis 2015, 08:43

Hvala svima!
Nisam ni ja do sada imala reakcije osim malog otoka.
Nadam se da se nece ponoviti.
Gdje se nabavi ta injekcija za prvu pomoc?
Frtalj 'leba, metar neba i pun šešir sna...<3
BeeRenata

PostPostao/la pčela.papuk » 15 lis 2015, 14:52

Poz.

S Tokitom se gotovo uvijek slažem, pa tako i ovaj put, samo malo pojašnjenje oko anafilaktičkog šoka . ;)

Gotovo u svake osobe na mjestu uboda pčele dolazi do različito velike lokalizirane reakcije ( oteklina, bol, crvenilo ) koja je toksične, a ne alergijske prirode. Samo u osjetljivih (senzibiliziranih) osoba javljaju se i alergijske reakcije. One mogu biti lokalizirane na mjestu uboda ili sustavne. Sustavne reakcije mogu se prema težini stupnjevati od 1 do 4.

Prvi stupanj - koprivnjača (urtikarija).

Drugi stupanj - koprivnjača (urtikarija), oteklina, mučnina, povraćanje i proljev.

Treći stupanj - otežano i čujno disanje, sviranje u prsima, otežano gutanje i smetenost.

Četvrti stupanj - uz sve navedeno javljaju se i kolaps, pad tlaka, gubitak svijesti, tamnoplava boja kože i sluznica, inkontinencija stolice ili mokraće.

Jako lijepo opisano i objašnjeno je na ovoj PPT prezentaciji pa koga više zanima može upisato u Google naslov ANAFILAKTIČKI ŠOK - Medicinski fakultet.

Renata injekcije se ne mogu kupiti, ali ih možeš dobiti od doktora ako si u dobrim odnosima :) .

:krigle
pčela.papuk

PostPostao/la ZOV 1004 » 21 lis 2015, 22:59

BeeRenata , mislim da su i Tokito i pčela.papuk sve rekli u pogledu alergijske reakcije (na korist nama svima). Želim saamo da uspješno prebrodiš ovu "krizu" jer bi bila velika nepravda da se moraš odvojit od ovih čudesnih stvorenja koja su te očito oduševila do kraja. Sretno.
ZOV 1004

PostPostao/la BeeRenata » 03 stu 2015, 09:25

Hvala svima!
Zov, iskreno ne mogu zamisliti da se vise ne mogu druziti sa tim divnim bicima :(
Nista, slijedim Pcelu Papuk i idem na dizanje imuniteta, pa sta bude :)
BeeRenata

PostPostao/la BeeRenata » 05 stu 2015, 10:39

Sumnjam da mi je jedna zajednica bez matice ( ona sto mi se bila prevrnula) . Kad kucnem dugo zuje i ne smire se. Danas cu ju pregledati i u slucaju da je bez matice spojila bih ju s nekom.
Zanima me kako spajati zajednice sad po hladnom vremenu? Preko novina ili?
Ivice ti si pisao o zimskoj optimatizaciji, pa ako imas vremena da opises svoj nacin spajanja ?????
BeeRenata

PostPostao/la DB_happy » 06 stu 2015, 08:41

BeeRenata je napisao/la:Sumnjam da mi je jedna zajednica bez matice ( ona sto mi se bila prevrnula) . Kad kucnem dugo zuje i ne smire se. Danas cu ju pregledati i u slucaju da je bez matice spojila bih ju s nekom.
Zanima me kako spajati zajednice sad po hladnom vremenu? Preko novina ili?
Ivice ti si pisao o zimskoj optimatizaciji, pa ako imas vremena da opises svoj nacin spajanja ?????

Evo linka:

viewtopic.php?p=2009#p2009

:labud :labud
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

PostPostao/la BeeRenata » 06 stu 2015, 10:23

DB_happy je napisao/la:
Evo linka:

viewtopic.php?p=2009#p2009

:labud :labud

:krigle :krigle :love :krigle
BeeRenata

PostPostao/la BeeRenata » 07 stu 2015, 17:41

Danas sam pregledala sve zajednice. Bile su nevjerojatno mirne da sam odmah isla pogledati u mjesecev kalendar, ali iako nije dan cvijeta odlucile su suradivati :D hvala im na tome, pruzile su mi jedan divan opustajuci dan.
:love
Stanje je (po mojoj skromnoj procjeni) vrlo zadovoljavajuce. U pregled sam isla sa strepnjom, jer kao sto sam vec spomenula, sumnjam u efikasnost tretmana apigardom, pa kasnije pokusnim jednim tretmanom mravljom, gdje ponovo nije bilo nekog znacajnijeg pada varoe.

Sve matice su prisutne (cak i ona prevrnuta). Uglavnom sam zadovoljna i kolicinom pcela i kolicinom hrane. Jednu slabiju sam prebacila u nukleus jer ima samo tri ulice pcela. Nisam ju htjela spajati jer nisam sigurna u zdravstveno stanje iako nema nikakvih znakova bolesti.

Ostale zajednice se krecu od pet do sedam osam ulica pcela. Hrane imaju dovoljno, primjetila sam da prebacuju med sa krajnjih okvira na mjesto gdje je bilo leglo, odnosno gdje je klupko.

Jos mi ostaje tretman OK i mislim da je to to!
BeeRenata

PostPostao/la saperica » 07 stu 2015, 21:52

apiguard bez 4 X 8 dana tretmana zaboravi, ove fore o rezidualnom učinku, isto zaboravi.
zagreb, dolac EPIPEN autoinjektor neznam koliko sad dođe ako želiš biti sigurna nek je uz tebe. ja ako idem raditi stršljene ili ose popijem tabletu belodin 10 ili koji drugi antihistamin. i ako me ispikaju opet antihistamin i 2 X 500mg aspirina. i vozi dalje. doma fenistil ili synopen krema po mjestima uboda i bok.
saperica

PostPostao/la BeeRenata » 07 stu 2015, 23:25

saperica je napisao/la:apiguard bez 4 X 8 dana tretmana zaboravi, ove fore o rezidualnom učinku, isto zaboravi.
zagreb, dolac EPIPEN autoinjektor neznam koliko sad dođe ako želiš biti sigurna nek je uz tebe. ja ako idem raditi stršljene ili ose popijem tabletu belodin 10 ili koji drugi antihistamin. i ako me ispikaju opet antihistamin i 2 X 500mg aspirina. i vozi dalje. doma fenistil ili synopen krema po mjestima uboda i bok.

Hvala za informaciju o Epipenu. Antihistamin sam i ja popila - Claritin. Nije mi jasno zasto aspirin? Kakvu on ulogu ima?
BeeRenata

PrethodnaSljedeća

Natrag na Izdvojeno...

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.