Pčele su u glavi ...to su godine

Zasebni pčelarski kutak...
Pravila foruma
Za pčelarke i pčelare koji žele imati svoj osobni kutak unutar foruma !
Svatko može ovdje otvoriti svoj osobni kutak i uređivati (moderirati) ga po želji !

Re: Pčele su u glavi ...to su godine

PostPostao/la DB_happy » 25 svi 2016, 10:31

:bravo :bravo :bravo :D :D :D

Renata, odlično ti to radiš i izvrsno napreduješ! :D :D

Ne brini za unos nektara, ove godine je bila takva situacija s medenjem bagrema, to je stanje u prirodi i tu smo nemoćni. No, uočio sam da je na našem području u neparnim godinima medenje biljaka puno izdašnije nego u parnim pa se imamo čemu nadati! :) :)

Živi bili pa vidjeli (i doživjeli!) ! :D :D

:labud :labud
DB_505 - modificirana 13-okvirna DB košnica
DB_happy

PostPostao/la BeeRenata » 11 lip 2016, 07:35

Ivice hvala na lijepim pohvalama, iako nisam sigurna da sve dobro radim, ali trudim se i uglavnom se oslanjam na intuiciju.
Izvjesce je ovakvo:
- od 27 novih matica oplodilo mi se 24. Jos tri su na cekanju.
- u seljenju su mi dvije mlade matice stradale. Dali u prijenosu ili od "povratnica" kojih uvijek ima bez obzira na poduzete mjere.
-zbog preseljenja su zajednice malo oslabile, ali vidim da se polako oporavljaju.
- nikakav med necemo vrcati nego po potrebi prebacujem nukleusima.
- nukleusi imaju po pogacu i po okvir-dva meda i peludi, bojim se sipati sirup da ne izazovem grabez, ali mislim da cu morati jer imaju dosta za izgradnju.
- sto se tice tocnog broja drustava jos je rano prognozirati, ali ako sve bude uredu priblizit cu se brojci 40. Ali sad mi je od kolicine vaznije da se lijepo razvijaju i budu kvalitetne.
-U prirodi vidim da je krenula tiha pasa kupine, kaline, polako kece lipa koje ionako nema puno. Amorfa zavrsava, nje takoder nema puno osim po kanalima i rubovima suma.
- za sada sam zadovoljna stanjem ( nek tako i ostane)
- preseljenje privodim kraju.
Frtalj 'leba, metar neba i pun šešir sna...<3
BeeRenata

PostPostao/la Tokito1969 » 11 lip 2016, 17:29

:bravo :bravo :bravo

kada završiš sa seljenjem molim koju fotku tri - pet - osam :bravo :bravo :bravo

:krigle :krigle :krigle :krigle
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PostPostao/la Debejac » 01 sij 2017, 19:48

Ženska glavo, imaš li ti još uvijek pčele?
Hajde, osvježi ovaj svoj dnevnik da šta imam vidjeti, pročitati, a tako i prokomentarisati. Nadam se da si dobro.

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

PostPostao/la Debejac » 16 tra 2019, 22:24

Debejac je napisao/la:Ženska glavo, imaš li ti još uvijek pčele?
Hajde, osvježi ovaj svoj dnevnik da šta imam vidjeti, pročitati, a tako i prokomentarisati. Nadam se da si dobro.

Pozdrav, svako dobro!

Ponavljam pitanje.

Ustvari, pitam se gdje su svi ti članovi, zaista bih volio znati zašto ih nema ovdje. Znaš li ti, Ivica? Hajde što sam ja odustao od pčela pa odsustvovao i odavde, ali nisu valjda svi drugi odustali. Želim da su dobro, volio bih čuti istinu.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la DB_happy » 21 tra 2019, 17:23

Pozdrav Esade,

Koliko znam naša BeeRenata sada radi u Austriji, 15 dana STALNO pa onda je 15 dana slobodna. Da li ima još pčele, ne znam, pretpostavljam da nema, možda će ih imati kad se vrati doma za stalno.

Nije u šoldima sve, zar ne!

Muku sam mučio dok sam SVU svoju djecu odvikao od te mrske Germanije, i hvala Bogu, svi su tu u Brodu i njih petero RADI :D :D :bravo :bravo , još Sunčica treba, ali ona mora završiti svoju školu, 11 joj je godina tek i ide u 5. razred...

Tomislav radi i studira, kad diplomira kani ići raditi kod Rimca, ali to je u Zagrebu, to mi je ipak puno podnošljivije nego Austrija, Italija ili Njemačka. Nije politika niti je naš forum ikada išao u tom smjeru, no jesu povijesne činjenice:

Zar nisu mrski Germani izazvali DVA svjetska rata u kojima su izginuli milijuni ljudi, da ne spominjem broj osakaćenih, što fizički što duševno (PTSP)???

Srećom, oba su ta rata izgubili, ali želja za dominacijom na svjetskoj razini kod njih je i dalje prisutna.
Da li se varam???

Pozdrav,

Ivica

:krigle :krigle
DB_happy

PostPostao/la vupi » 21 tra 2019, 18:51

Zar nisu mrski Germani izazvali DVA svjetska rata u kojima su izginuli milijuni ljudi, da ne spominjem broj osakaćenih, što fizički što duševno (PTSP)???

Srećom, oba su ta rata izgubili, ali želja za dominacijom na svjetskoj razini kod njih je i dalje prisutna.
Da li se varam???

Po meni DA !
Milijune je D i prihvatila da rade i zarade , a dali nam time odmažu nisam baš siguran , jer su mnogi još za vrijeme Juge ovdje izgradili kuće i zaradili DOBRE mirovine a ne crkavicu ... :evil:

Izazvali su 2 rata , izgubili oba , plaćali ratne odštete , PA opet pogledaj gdje su sada , ekonomski naročito .
Izgleda da nešto s njima ipak ne štima , jer mi Hrvati smo ipak über alles , ali po lopovluku prvenstveno , jer smo / su / u stanju i sami sebe opljačkati !!!! :evil:
Mislim da je ipak D svjetska ekonomska velesila , a mi :?: :(

:krigle
vupi

PostPostao/la DB_happy » 21 tra 2019, 19:06

Rekoh ja, NIJE u šoldima sve! :) :)

DB_happy

PostPostao/la Debejac » 22 tra 2019, 09:12

DB_happy je napisao/la:Pozdrav Esade,

Koliko znam naša BeeRenata sada radi u Austriji, 15 dana STALNO pa onda je 15 dana slobodna. Da li ima još pčele, ne znam, pretpostavljam da nema, možda će ih imati kad se vrati doma za stalno.

Nije u šoldima sve, zar ne!

Muku sam mučio dok sam SVU svoju djecu odvikao od te mrske Germanije, i hvala Bogu, svi su tu u Brodu i njih petero RADI :D :D :bravo :bravo , još Sunčica treba, ali ona mora završiti svoju školu, 11 joj je godina tek i ide u 5. razred...

Tomislav radi i studira, kad diplomira kani ići raditi kod Rimca, ali to je u Zagrebu, to mi je ipak puno podnošljivije nego Austrija, Italija ili Njemačka. Nije politika niti je naš forum ikada išao u tom smjeru, no jesu povijesne činjenice:

Da li se varam???

Pozdrav,

Ivica

Hvala za odgovor.

I jesi i nisi upravu. Odgovoriću ti poslovicom: "Muka zakon mijenja!". Upravu si, nije u šoldima sve, lijepo je da su djeca blizu tebe i svoji na svome, ali šoldi su i nužda. Ima i druga poslovica, nešto kao: "Prvo počisti svoju avliju pa onda komentariši tuđu". Šta me briga za Njemačkom! Pa, vidiš li ovih prokletih prostora bivše SFRJ! Njemačka je strana zemlja, no mi govorimo istim ili sličnim jezikom, razumijemo se, slične su nam brige, pogledi, religije i sve ostalo. Bio je rat, niko nije došao pameti i opet zveckaju oružjem i zato bih ja svoja oba sina ne sutra nego odmah danas poslao baš tim Germanima jer, ako te neko jaše, nije važno je li ti to brat, komšija, stranac..., važno je da te jaše i da ga moraš nekako zbaciti. A sad ono u čemu si još upravu povodom Njemačke i još dviju starih "dama": Francuske i Britanije - ni oni nam ne daju da dođemo pameti, a dalje bi bila vrlo složena i duga priča. Najkraće, ako ne znaš riješiti neki složeni problem na ovim višim nivoima, najlakše ćeš ga spoznati prateći bankare, tj. put novca, pa tako zatvaramo krug opet sa šoldima. Ipak se njima pokreću sva zla i poneko dobro.

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la BeeRenata » 22 tra 2019, 16:44

Eh, politikom sam se prestala baviti davno. Ionako sam ratovala samo u svojoj glavi, sa institucijama, vladom, svojom i tudim, svjetskim poretkom i ostalim.. u pravu si Ivice, nije u soldima sve. Ima nesto i u odgovornosti i obavezi prema djeci. Moja ambicija u zivotu je uvijek bila postati slobodna i neovisna o drustvu, ali to je utopija i to je moja ambicija ili neambicija. Al ako ti djeca imaju ambiciju za necim "visim" nije li moja zadaca kao roditelju da im to omogucim. Hvala bogu i taj zadatak smo izvrsili. U toj borbi gdje si ni tamo ni ovdje pokusala sam uskladiti svoju ljubav (pcele) sa trkom zivota. Dvije godine sam bezuspjesno pokusavala. Naravno da sam bitku izgubila. Znamo svi da pcelicama ne mozes dati sve kad imas vremena nego kad one trebaju. Morat ce sacekat neko bolje vrijeme, kad i ja zaradim neku penzijicu ili nadem neki novi nacin.
Do tada one su moja neispunjena ljubav.
Al eto, lijepo da ste me se sjetili. I necemo politiku u nasu butigu.
:love
Frtalj 'leba, metar neba i pun šešir sna...<3
BeeRenata

PrethodnaSljedeća

Natrag na Izdvojeno...

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.