Voće na pčelinjaku

Pčelarstvo i voćarstvo - jedno bez drugoga ne ide !
Pravila foruma
Teme vezane uz voćarstvo i sve što se veže uz to, ali i da pčelice budu zadovoljne !

Voće na pčelinjaku

PostPostao/la Debejac » 11 pro 2013, 22:34

Znate da volim voće i zato otvaram ovu temu, a evo dodatnog razloga.

Pored onog što već imam, već pripremam sadnice: brusnica, američka borovnica, sibirska borovnica, bijela jagoda, jagoda okusa maline, asimina, goji/godži, arguta kivi, pasji trn, šib, aronija (nju imam, ali hoću još), nebodući šipurak itd., a i kalemiću štošta na razne podloge (jarebika i sl.). Šta velite? Sve za svoju dušu (i penziju).

Pozdrav, svako dobro!
Koga li se ljudi na zemlji više plaše: Boga ili Njegove opozicije, đavola?
Debejac

Re: Voće na pčelinjaku

PostPostao/la vupi » 11 pro 2013, 22:37

Debejac je napisao/la:Znate da volim voće i zato otvaram ovu temu, a evo dodatnog razloga.

Pored onog što već imam, već pripremam sadnice: brusnica, američka borovnica, sibirska borovnica, bijela jagoda, jagoda okusa maline, asimina, goji/godži, arguta kivi, pasji trn, šib, aronija (nju imam, ali hoću još), nebodući šipurak itd., a i kalemiću štošta na razne podloge (jarebika i sl.). Šta velite? Sve za svoju dušu (i penziju).

Pozdrav, svako dobro!

:bravo :bravo :bravo
Kada sve ovo posadiš (uzgojiš) onda stvarno možeš u penziju . :lol: :krigle
vupi

PostPostao/la Debejac » 11 pro 2013, 22:54

Posadiću 100 % (i više ako mogne). No, to će biti po 2-3 sadnice jer sam skučen s prostorom.

Obrao ja ove godine aroniju pa donio kući i velim ženi: "Pomalo nam ujutro ubacuj u čaj", a lisica čula za ljekovitost i ubrzo ju je smazala. Kad sam poslije 20-ak dana upitao gdje je aronija, jedva je kroz smijeh izgovorila: "Ja je pojela!".

Znaš da sam ti već rekao da želim živjeti gore na pčelinjaku, ali fali para da dovršim kućicu. Inače, oba sina završili fakultete, nadamo se zaposlenju, a ako se to desi, onda ću malo progledati i koju dinar više na raspolaganju imati. Šta ti veliš? Kakva su tvoja iskustva sa sinovima? Da im ne budemo davali i kad se ožene?

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la Tokito1969 » 12 pro 2013, 16:49

Debejac je napisao/la: Kakva su tvoja iskustva sa sinovima? Da im ne budemo davali i kad se ožene?

Kak nam se piše i nakon toga (kod nas posla ni za ljek a faks na moju žalost napušten) tak da ostaju dva mlađa stesati kak treba ...

LP
tko pčelari vrijedi, tko ne pčelari ne vrijedi
Tokito1969

Lokacija: pčelinjak 1 Seketin 255 MNV, pčelinjak 2 Podurte 400 MNV

PostPostao/la vupi » 12 pro 2013, 18:00

Tokito1969 je napisao/la:
Debejac je napisao/la: Kakva su tvoja iskustva sa sinovima? Da im ne budemo davali i kad se ožene?

Kak nam se piše i nakon toga (kod nas posla ni za ljek a faks na moju žalost napušten) tak da ostaju dva mlađa stesati kak treba ...

LP

Tokito:
Eeee, ako je tebi već sada tako onda smo u Ku..u TOTALNO -računam da si ipak mlađi za cca 10 godina . :(

Esade:
Mi ćemo se morati potruditi na obje strane ,ako ne želimo da nam se loza ugasi. ;) :krigle
vupi

PostPostao/la Debejac » 13 pro 2013, 00:06

Vupi:
Esade:
Mi ćemo se morati potruditi na obje strane ,ako ne želimo da nam se loza ugasi. ;) :krigle

E, šta je puno-puno je! Pa, gdje si ti vidio da se špagetima igra pikado?
I, gdje je tu voće? Misliš ako je slatko tebi, odmah je i neko voće, a tema je o voću (1:0).

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la Debejac » 16 pro 2013, 14:28

Vupi, šta je, da se nisi naljutio zbog "špageta i pikada" ili nisi skontao, ili misliš da sam te opomenuo da uzurpiraš temu? Ništa od toga, samo šala.

Hajde, kad uhvatiš vremena, protragaj malo o onim biljčicama koje sam naveo u prvom postu pa ćeš vidjeti kako su lijepe (i zdrave), ali ima i pretjerivanja s cijenama: kad hoće da te prevare, cijeli roman ispišu o ljekovitosti neke biljke, a ova čemerna država-nedržava puna bolesnih i eto lahke zarade. Kako se ono kaže: "Ja plaha vakta za pogana insana!"? No, ja te biljke želim imati, i hoću.
Nedavno sam na pčelinjaku otkrio da imam samonikli bljušt, a da nisam znao ni da ga imam niti šta je to (pomogao mi internet).

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la vupi » 16 pro 2013, 23:30

Debejac je napisao/la:Vupi, šta je, da se nisi naljutio zbog "špageta i pikada" ili nisi skontao, ili misliš da sam te opomenuo da uzurpiraš temu? Ništa od toga, samo šala.

Hajde, kad uhvatiš vremena, protragaj malo o onim biljčicama koje sam naveo u prvom postu pa ćeš vidjeti kako su lijepe (i zdrave), ali ima i pretjerivanja s cijenama: kad hoće da te prevare, cijeli roman ispišu o ljekovitosti neke biljke, a ova čemerna država-nedržava puna bolesnih i eto lahke zarade. Kako se ono kaže: "Ja plaha vakta za pogana insana!"? No, ja te biljke želim imati, i hoću.
Nedavno sam na pčelinjaku otkrio da imam samonikli bljušt, a da nisam znao ni da ga imam niti šta je to (pomogao mi internet).

Pozdrav, svako dobro!

Ja se na šalu nikada ne ljutim ,ali najgore mi je kad šala pomalo prerasta u istinu . ;) :urnebes

A da imam više zemlje oko kuće (nemam ni jedan dulum ) vjerujem da bi i ja napravio botanički vrt (prašumu).
A za BLJUŠT pripazi malo ,evo pa pročitaj ;
http://www.mediteranka.com/index.php/hr ... -crna-kuka
vupi

PostPostao/la Debejac » 17 pro 2013, 11:06

Hvala, Vupi, pročitao sam već prije.

Pošto kolegice znaju za moju ženskastu sklonost biljkama, jedna od njih mi je donijela nekoliko plodova peruanske jagode i dok ovo pišem, ona je kraj mene (mislim jagoda). Evo pa pročitaj:

http://www.vegicept.com/sastojak/peruan ... a-physalis

Pozdrav, svako dobro!
Debejac

PostPostao/la vupi » 17 pro 2013, 11:15

Ovakvo nešto sam viđao i kod mene u šumi ( koliko me pamćenje služi) ?.
Kada budem sljedeći puta na to naišao onda snimim .
:krigle
vupi

Sljedeća

Natrag na Voćarstvo i kalemljenje

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.