Špricanje voćki

Pčelarstvo i voćarstvo - jedno bez drugoga ne ide !
Pravila foruma
Teme vezane uz voćarstvo i sve što se veže uz to, ali i da pčelice budu zadovoljne !

Re: Špricanje voćki

PostPostao/la franevrs » 17 vel 2014, 07:44

Loko, sa nekim fungicidom ( bakar ) kod nas u Dalmaciji ljudi polivaju voćke naročiti breskve
tri puta kroz zimski period, zadnji tretman je kod mišjih ušiju, dakle prije cvjeta. I to je svo
polivanje, tretira se u razmacima od dvadest dana sa 3% -tnom otopinom. :krigle :krigle

pozz.............. :krigle :krigle

P.S. ja sam jučer trebao polit ali zbog velikog juga sam preskočio.
Frane Vrsalović
franevrs

PostPostao/la lolko » 17 vel 2014, 09:04

Osim trešnje, višnje, šljive, badema imamo i breskvu, kaki, smokve, orah, limun, maslinu bit će voća na kašete :urnebes havala vam na sav :krigle jetu
lolko

PostPostao/la vupi » 17 vel 2014, 11:03

franevrs je napisao/la:Loko, sa nekim fungicidom ( bakar ) kod nas u Dalmaciji ljudi polivaju voćke naročiti breskve
tri puta kroz zimski period, zadnji tretman je kod mišjih ušiju, dakle prije cvjeta. I to je svo
polivanje, tretira se u razmacima od dvadest dana sa 3% -tnom otopinom. :krigle :krigle

Nisam nikada ,ali sam čuo da je modra galica dobra i to sada čak u 5 % koncentraciji jer
sada ne može škoditi ova koncentracije (nemože "opaliti" lišće jer ga nema).
:krigle
vupi

PostPostao/la franevrs » 17 vel 2014, 20:41

vupi je napisao/la:
franevrs je napisao/la:Loko, sa nekim fungicidom ( bakar ) kod nas u Dalmaciji ljudi polivaju voćke naročiti breskve

Nisam nikada ,ali sam čuo da je modra galica dobra i to sada čak u 5 % koncentraciji jer
sada ne može škoditi ova koncentracije (nemože "opaliti" lišće jer ga nema).

Baš tako Mladene, prvo polivanje u prvom mjesecu sa 4% a ostala dva se smanjuje postotak i
razmak između polivanja je dvadesetak dana. Sve se obavi do dobrog bubrenja pupa.

pozz............ :krigle :krigle
Frane Vrsalović
franevrs

PostPostao/la vupi » 17 vel 2014, 21:52

Frane:
Zaboravili smo i ovo;

Modra galica i vapno (bordoška juha ) nisu štetni za pčele ,a to je za nas i NAJVAŽNIJE .

Moj pokojni otac je znao u ovo dodavati i močivi sumpor , ali NE ovaj što ima u sebi još KEMIJE ( cromosul ),
već obični sumpor koji se da rastopiti (u prahu - ali treba mu malo duže vrijeme da se otopi ) ,
iako sam načuo da već postoji i u TEKUĆEM stanju - nisam ga upotrebljavao do sada .

Ja svoje voćke na pčelinjaku nisam NIKADA ŠPRICAO ,a koliko dobijem od njih ja sam prezadovoljan . :D

vupi

PostPostao/la lolko » 17 vel 2014, 23:34

koji je omjer za juhu? da ne tražim po internetu
lolko

PostPostao/la franevrs » 18 vel 2014, 00:00

lolko je napisao/la:koji je omjer za juhu? da ne tražim po internetu

Imaš kupit Bordošku juhu u prahu da se ne ************ topit galicu i vapno i fina je
pa ne zaštopaje rubinet na pumpi, a stavi omjer za pro 4%, a posli 3%

pozz........ :krigle
Frane Vrsalović
franevrs

PostPostao/la saperica » 18 vel 2014, 18:27

kao agronomu "špricanje" mi vrijeđa uši, šprica je u medicini, veterini; prskanje, prskalica je pravilno.
s bakrom oprezno, http://bayercropscience.hr/docs/SMS_sav ... a_2014.pdf jedan dobar okvirni vodič za tretiranja, ali s primjenom IPM-a. na stranici se nalaze dobre prognoze i agroalarmi. pogotovo s bakrom polakše po lozi.
pomotehnologijaq ili rezidba je osnova svega, preporučam primjenu peletiranih organskih gnojiva i folijarnu korektivnu prihranu.
jer jaka biljka se lako odhrva s štetočinjcima i bolestima, mi sa sitnim intervencijama i korekcijama održavamo balans i ravnotežu.
saperica

PostPostao/la BeeRenata » 18 vel 2014, 19:22

Nisam stvarno nikakav strucnjak za biljke, al preporucila bih svima da procitaju knjgu : Revolucija jedne slamke. To je prekrasna knjiga koja daje uvid u prirodni uzgoj voca i povrca, ali jos vise o zivotu, duhovnosti i opcenito umjecu zivljenja.
Svaka preporuka :)
Frtalj 'leba, metar neba i pun šešir sna...<3
BeeRenata

PostPostao/la vupi » 18 vel 2014, 22:48

saperica je napisao/la:kao agronomu "špricanje" mi vrijeđa uši, šprica je u medicini, veterini; prskanje, prskalica je pravilno.
s bakrom oprezno, http://bayercropscience.hr/docs/SMS_sav ... a_2014.pdf jedan dobar okvirni vodič za tretiranja, ali s primjenom IPM-a. na stranici se nalaze dobre prognoze i agroalarmi. pogotovo s bakrom polakše po lozi.
pomotehnologijaq ili rezidba je osnova svega, preporučam primjenu peletiranih organskih gnojiva i folijarnu korektivnu prihranu.
jer jaka biljka se lako odhrva s štetočinjcima i bolestima, mi sa sitnim intervencijama i korekcijama održavamo balans i ravnotežu.

Saša:
Ovi preparati od Bajera , koliko su bezazleni za pčele ,jer neki imaju karencu i preko 40 dana(insekticidi) :?:
A kolika je učinkovitost preparata koji nisu štetni za pčele (već drugi dan ) i koji su to preparati :?:
Ovo pitam za "miješani" voćnjak oko kuće (u pčelinjaku );jabuke,kruške ,šljive ,trešnje i eventualno breskva ili kajsija .
vupi

PrethodnaSljedeća

Natrag na Voćarstvo i kalemljenje

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.